Advert
SOLHANLI SPORCULAR, DÜNYA ŞAMPİYONASI ELEMELERİNE KATILACAK
Alanya da düzenlenen geleneksel Türkiye geneli duble kategorisi Ayak Tenisi Turnuvasına katılmak için Antalya’ya giden Solhan Ayak Tenisi Takımı Footvolley Wordwide Dünya Şampiyonası elemeleri için oradan Hatay’a geçecek.
SOLHANLI SPORCULAR, DÜNYA ŞAMPİYONASI ELEMELERİNE KATILACAK

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!


Türkiye şampiyonu olan Solhan Ayak Tenisi takımı 25-29 Haziran 2022 tarihleri arasında Alanya da düzenlenecek geleneksel Türkiye geneli duble kategorisi Ayak Tenisi Turnuvasına katıldıktan sonra 30 Haziran - 3 Temmuz 2022 tarihleri arasında Hatay ilinde düzenlenecek olan ilk defa katılacakları Footvolley Wordwide dünya şampiyonası elemelerinde Türkiye'yi temsil edecek.

Ayak Tenisi Federasyonu Bingöl İl temsilcisi Serdar Demir, “Solhan Ayak Tenisi Takımı olarak Avrupa şampiyonası hedefimiz vardı. İlk Avrupa şampiyonası deneyimimiz de Romanya, Moldova, Kıbrıs, Danimarka gibi güçlü ülkelere karşı mücadele verdik. Orada da Triple Men kategorisinde üçüncü olduk. Şimdiki hedefimiz de dünya şampiyonası katarda düzenleneceği söyleniyor inşallah oraya en iyi şekilde hazırlanacağız. Ve orada da ülkemizi ve ilimizi temsil etmeye devam edeceğiz. Tekrardan Romanya, Moldova gibi güçlü ülkelerle karşılaşmak bizim için güzel olacak. Tecrübelerimize yeni tecrübeler ekleyeceğiz. Ondan sonrada tekrar Avrupa şampiyonasına hazırlanmaya başlayacağız. Hedefimiz oradan da dereceye girerek ayrılmak.” dedi.

Solhan Ayak Tenisi sporcularından Furkan Yayan ise yaptığı açıklamada, “Bu spora kendi memleketimiz olan Solhan’da başladık. Türkiye birinciliği ve Avrupa üçüncülüğü elde ettik. Bir sonraki hedefimiz dünya kupasında dereceye girmek. Onun için çok çalıştık çalışmaya da devam ediyoruz. Umarım emeklerimizin karşılığını alarak, layığıyla iyi bir derece elde ederiz.” İfadelerini kullandı.

Kategori: SPOR
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert