Advert
SOLHAN'A ASM YAPILACAK
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, merkez ile Solhan ilçesinde yapılmak üzere 2 adet Aile Sağlığı Merkezi ve 112 ASHİ hizmet binası yapım işi ihale tarihleri belli olduğunu açıkladı.
SOLHAN'A ASM YAPILACAK

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “İlimiz Merkez ile Solhan ilçesinde yapılmak üzere 2 adet Aile Sağlığı Merkezi ve 112 ASHİ hizmet binası yapım işi ihale tarihleri belli oldu.

İl nüfusunun artması ve sağlık hizmetine olan talep nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğümüzce yapılan planlamalar neticesinde İlimiz Merkez Selahaddin-i Eyyubi Mahallesi 5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binası yapım işi ihalesi 19/07/2022 günü saat 10.00'da yapılacak.

Yine Solhan ilçemizin ihtiyacı olan Solhan Yeşilova Mahallesi 5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binası yapım işi ihalesi de 18/07/2022 günü saat 10.00'da yapılacak.

Yapılacak olan hizmet binaları ile yeni birimler açılacak, böylece hekim başına düşen nüfus azalarak, bağlı nüfusa verilecek olan sağlık hizmeti de daha etkin bir şekilde yürütülecek” denildi.

Kategori: SAĞLIK
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert