Advert
ÇOCUKLAR RESİM ŞENLİĞİNDE BULUŞTU
Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde, Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden yararlanan çocuklar için Yüzenada’da resim şenliği düzenlendi.
ÇOCUKLAR RESİM ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

ODES (Okul Destek Projesi) kapsamında Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Solhan Yüzenada’da çocuklar için resim şenliği düzenledi.

Düzenlenen şenliğe; Bingöl Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Solhan Kaymakamı Muhammed Çetin, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Seyfettin Özdemir ile öğretmenler ve ODES kapsamında hizmet alan çocuklar katıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden yararlanan çocukların okul dışı zamanlarını değerlendirmek, çocukları olumsuz dış etkenlerden korumak, akranları ile eşit fırsatlara kavuşabilmelerini sağlayabilmek için akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle buluşturmak amacıyla Okul Destek Projesi(ODES) hayata geçirildi. Proje çerçevesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Yüzen Adalar tabiat anıtında Resim Şenliği düzenlendi.

Şenlikte çocuklar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü resim öğretmenleri eşliğinde tuvallere resim çizerek Solhan Gençlik Merkezi görevlileri ile voleybol ve badminton oynama imkanları buldu.

Etkinlik, çocukların Gülbahar Barajı kıyısında dilek fenerlerinin gökyüzüne uçurmasıyla son buldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat,  “Okul Destek Projesi kapsamında olan çocuklarımızı Bingöl Yüzen Adalar Tabiat Anıtında resim tuvallere resim çizme, voleybol ve badminton oynama imkanı sunuldu. Bu etkinlikteki amacımız çocuklarımızın ufuklarının gelişmesi için doğal ve kültürel yerleri tanımalarıdır” dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert