Advert
İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
Bingöl 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi 8. Sınıftan mezun olan 46 öğrenciden 23’ü 400 ve üzerinde puan alarak il genelinde büyük bir başarıya imza attı.
İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS'de elde ettiği başarı ile il genelindeki okullar arasında başarı ortalaması bakımından ilk sırada yer aldı.
Okulun yönetimince yapılan açıklamada, “MEB'in LGS sonuçlarını açıklaması ile okulumuz öğrencilerinin gösterdiği başarı göğsümüzü kabartmıştır. Okulumuz öğrencilerinin yarısı (23 Öğrenci) 400 puanı aşıp % 10'luk dilime girerek büyük bir başarı göstermiştir. Öğrencilerimizi tebrik edip başarılarının devamını dilerken bu zorlu süreçte onlara bilgilerini aktarmakla beraber yollarına ışık tutan öğretmen arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.” İfadeleri kullanıldı.
Öğrencilerinin başarısında, Hedef LGS, öğrenci rehberliği kapsamında birebir ilgilenme, ortak performans değerlendirme, okullardaki akademik takip komisyonları, destekleme ve yetiştirme kurslarına aktif katılımın takibi, EBA Platformu üzerinden rehberlik, hazırlanan örnek sorulardan öğrencilerimizin faydalanması, Kalite Takip Sistemi (KTS) ile okullardaki çalışmalarının takibi, LGS'de önceki yıllarda başarılı olmuş öğrencilerle sınava hazırlanan öğrenciler buluşturulması, etkin rehberlik gibi pek çok çalışmanın büyük role sahip olduğu belirtildi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert