Advert
DEZAVANTAJLI KADINLARA AİLE EĞİTİMİ VERİLDİ
Solhan ilçesinde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafındankadınları bilinçlendirmek amacıyla verilen bir aylık eğitim sonucunda sertifika takdim edildi.
DEZAVANTAJLI KADINLARA AİLE EĞİTİMİ VERİLDİ

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçede yaşayan dezavantajlı kadınlara aile eğitimi verildi. Kadınları güçlendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla Müdürlükçe belirlenen 20 kadına 1 aylık süre ile Aile Eğitim Programı kapsamında eğitim verildi. Verilen eğitimde sağlık, medya, hukuk, iktisat, aile eğitimi ve iletişimi alanlarında eğitim verildi. Eğitim sonucunda katılımcılara sertifika takdim edildi. 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Seyfettin Özdemir; “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın hizmetleri arasında bulunan Eğitim ve Danışmanlık birimi olarak vatandaşlarımızı her anlamda bilinçlendirmek amacıyla çeşitli eğitimler veriyoruz. Bu kapsamda ilçemiz de yaşayan dezavantajlı bireylere Aile Eğitim Programı kapsamında; sağlık, medya iletişim ve hukuk alanında kadınlarımızı bilinçlendirmek adına eğitim verdik. Eğitim sonucu katılımcılarımıza bakanlık tarafından hazırlanan katılım belgelerini vermemin mutluluğunu yaşıyoruz. Birimimiz tarafından tüm hızımızla eğitimlerimize devam etmekteyiz. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız ihtiyaç duydukları konularla ilgili eğitim almak isterlerse kuruluşumuza başvuru yapabilirler.” şeklinde konuştu.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert