Advert
as

SOLHANSPOR'UN YENİ BAŞKANI İLHAN OLDU

SOLHANSPOR'UN YENİ BAŞKANI İLHAN OLDU

Efeler Ligi'ne veda eden ve yeni sezonda Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele edecek olan Solhan Spor'un yeni başkanı Esat İlhan oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele eden Solhan Spor Kulübü'nün başkanı değişti. Önceki başkan Ziya Sözen'in yeni dönemde kulüp başkanlığını yürütmeyeceğini açıkladıktan sonra yeni yönetim için olağanüstü kongre yapıldı. Yapılan kongrede Kulübün yeni başkanı olarak Esat İlhan seçildi.
Solhan Belediye Çay Bahçesinde yapılan kongreye Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Spor Kulübünün önceki başkanı Ziya Sözen, Yeni Başkan Esat İlhan, Yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.
SÖZEN: “GÖNÜL İSTERDİ Kİ HUZURUNUZDA…”
Görevi devreden Ziya Sözen yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “İki sezondur Solhan Spor Kulübünün başkanlığını yürütüyorum. Bu zaman zarfında iki sezon Efeler Ligi'nde mücadele ettik. İlk sezonu çok iyi bir yerde tamamlamamıza rağmen ikinci sezon maalesef Efeler Ligi'ne veda ettik. Bizim gibi takımlar zaten asansör tabiri ile çıktığınızda bir iki sezon kalıp tekrar düşüyor. Gönül isterdi ki bu gün burada sizin huzurunuzda Efeler Ligi'nde takımı devreden bir başkan olarak karşınıza çıkayım ama maalesef böyle bir imkân gerçekleşmedi. Şuan Esat İlhan başkanlığında yeni bir yönetim kulübe talip, biz de yönetimi onlara devrediyoruz. Huzurlarınızda önceki yönetim kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kurulu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”
YILDIZ: “BİZE NE DÜŞÜYORSA BURADAYIZ”
Kongrede bulunan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise; “Görüyorsunuz konu Solhan Spor Kulübü olunca herkes işini gücünü bırakıp bu konuya eğiliyor. Bu gerçekten bizi mutlu ediyor, bizi sevindiriyor. Ben öncelikle bu kulübü kuran ve bugünlere taşıyan her kim varsa her birine teşekkür ediyorum. Tabi Ziya başkan çok büyük bir yükün altına girdi, iki sene de ne sıkıntılar çektiğini bildiğim için buradan kendisine gerçekten teşekkür ediyorum. Takımın her şeyi ile ilgilendi. Kendisinin dediği gibi çok sıkıntılar yaşamasına rağmen hiç bir zaman bu takımı yarı yolda bırakmadı. En nihayetinde hiç birimiz istemezdik ama maalesef sporun ruhunda olan bir şeydir. Nasıl çıkıyorsanız günün birinde düşmenizde oluyor, sporun doğasında olan şeyler. Birçok kulüp biliyoruz bize rakiptiler, işte; Beşiktaş, Trabzonspor. Bu takımlar bu branşları kapatmak zorunda kaldılar. Çok kolay olsaydı bu kurumsal kulüpler kapatmazdı. Bu görevi üstlenen arkadaşlar tabiri caizse ateşten gömlek giyiyor ve herkesin bunu bilmesinde fayda var diye düşünüyorum. Ziya başkanımıza şükranlarımı sunuyorum, kulübü devralan arkadaşlara başarılar diliyorum. Bize ne düşüyorsa buradayız, her zaman yanınızdayız.”
YENİ BAŞKAN İLHAN, DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU
Bugüne kadar kulübe emek veren herkese teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Solhan Spor Kulübü yeni başkanı Esat İlhan, “Başkanlarım gerekli süreci anlattılar zaten ben sadece bundan sonraki süreç için konuşmak istiyorum. Oluşturacağımız yeni yönetimi son kale olarak adlandırıyoruz. Spora gönül vermiş ve bu noktada elinden gelen tüm desteği göstermek isteyen son 36 kişilik bir ekip oluşturacağız. Bu ekip kağıt üstünde olacak. Bunun dışında en büyük destekçilerimizden ana sponsorumuz diye nitelendirdiğimiz Ziya başkanımız olacak. Belediye Başkanımız ve kurum amirlerimiz de bu noktada bize destekte bulunacaklar. Ben buradan tüm esnaf abilerimize, kardeşlerimize ve taraftarımıza destek çağrısında bulunuyorum. Bu noktada her kes elinden gelenin en iyisini yaptığı zaman bir problem yaşayacağımızı düşünmüyorum. Tekrardan hayırlara vesile olmasını diliyorum. Önümüzdeki günlerde daha detaylı bir şekilde konuşacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum