Advert
BİNGÖL'DE LGS TERCİH SÜRECİ VE SONUÇ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bingöl İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel milli eğitim müdürlüğü idarecileri ile LGS sonuçları ile ilgili il genelinde ve okullar özelinde oluşan sonuçlara ilişkin bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
BİNGÖL'DE LGS TERCİH SÜRECİ VE SONUÇ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!


Milli eğitim müdürlüğü toplantı salonunda milli eğitim müdürlüğü idarecilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birimince, LGS sonuçları ile il genelinde ve Bingöl’deki okullar özelinde oluşan sonuçlara ilişkin bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

“TERCİH SÜRECİ DE SINAVA HAZIRLIK SÜRECİ KADAR ÖNEMLİDİR”
Eğitim-öğretim yılı başında belirlenen eğitim stratejileri doğrultusunda yürütülen çalışmalar sonucunda okullarda alınan sonuçların irdelendiği ve tercih süreci hakkında değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, Bingöl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, "Öğrencilerimizin sınav hazırlık süreçlerini olduğu kadar tercih süreçlerini de büyük bir özen ile yürütmeliyiz. Gerek mahalli yerleşme ile gerekse de sınavla öğrenci alan okullarımıza yapılacak yerleştirmelerde; öğrencilerimizin ilgi yetenek ve kabiliyetlerini dikkate almalıyız. Bu süreçte okul yöneticilerimiz ile birlikte okullarımızda görev yapan tüm rehber öğretmenlerimiz ve rehberlik araştırma merkezi müdürlüğümüz, öğrenci ve velilerimizin yanında olacaklar. Aynı zamanda ortaokul müdürlerimize bilgilendirme toplantıları velilerimize yönelik seminerlerimiz olacaktır." dedi.
“GEREKLİ SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Yücel, ”Bu sene yürütülen çalışmaların önümüzdeki yılın planlanması adına önemli bir ölçüttür. Çalışmalara ara vermeden EFOR projesiyle hız kesmeden önümüzdeki eğitim öğretim yılında da ilimiz için sadece akademik değil aynı zamanda öğrencinin gelişimi için gerekli olan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinde planlanıp hayata geçireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, gösterdikleri gayretler ve çalışmalardan ötürü İl milli eğitim müdürlüğü idarecilerine teşekkür etti.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert