Advert
as

KLİMA ÜZERİNE YUVA KURAN KUMRUYA SAHİP ÇIKTILAR

KLİMA ÜZERİNE YUVA KURAN KUMRUYA SAHİP ÇIKTILAR

Solhan Hükümet konağında klimanın üstünde yuva yapan kumrunun rahatsız olmaması için klima çalıştırılmıyor.


 

Solhan Hükümet Konağında bayram tatili öncesi pencerelerin açık olduğu sırada klimanın üzerine çalı taşıyarak yuva kuran kumru çalışanlar tarafından bayram boyunca pencerenin açık bırakılmasıyla yuvasını oluşturmuş oldu. 9 günlük bayram tatili sonrası kumrunun yuva yaptığını gören personel şaşkınlığını gizleyemedi.

Kumrunun kuluçka süresini tamamlayana ve uçana kadar kendi misafirleri olduğunu belirten Solhan Malmüdürü Abdulmelik Görünen, “Bu kumrunun bayramdan iki gün önce klimanın üstüne çalı taşıdığını gördük. Yuvalarına devam etsinler diye bayram tatili süresince de camları açık tuttuk ve klimayı kapattık. Bayram tatili dönüşünde geldiğimizde kumrunun yumurtalarının olduğunu gördük. Bizde bu kumrulara sahip çıkarak, kendi rızalarıyla uçana kadar burada bizim misafirimiz olarak ağırlayacağız. Penceremiz 24 saat boyunca açıktır. Bu şekilde gidip dışarıdaki ihtiyaçlarını da gördükten sonra tekrar yuvalarına dönüyorlar. Kendilerine su ve yiyecek bir şeyler bırakıyoruz” dedi.

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum