Advert
as

BİNGÖL’DE BAŞIBOŞ KÖPEK 4 KİŞİYİ YARALADI

BİNGÖL’DE BAŞIBOŞ KÖPEK 4 KİŞİYİ YARALADI

​Bingöl'de saldırgan bir köpek boynunda tasması olduğu halde aynı günde 4 kişiye saldırarak yaraladı.


Olay, merkez Çevre Yolu Aftor Küme Evleri bölgesinde yaşandı. Saldırgan köpek, bugün faklı zamanlarda biri çocuk olmak üzere 4 kişiye saldırdı.

 

Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaşlar, hastanede tedavi edildi. Köpeğin saldırısına maruz kalan ve yaralanan Şirin Üzer, köpek besleyenlere ve yetkililere çağrıda bulunarak başıboş köpeklerin toplatılmasını istedi.

 

Üzer, başından geçen olayı şöyle dile getirdi:"Bugün 17.30 sıralarında arılarımın yanına uğradım, o sırada boynunda tasma olan bir köpeğin yavaş adımlarla havlamadan dişlerini gösterip hırlayarak üzerime geldiğini fark ettim. Geriye doğru yavaşça bir iki adım attıktan sonra arkamda duran su kanalını fark edemeyerek sırt üstü yere düşüp kafamı betona çarptım. Çarpmanın etkisiyle sarsılma zaafımdan yararlanan köpek o sırada üzerime atlayıp boğazımdan dişlemeye çalıştı. Bende can havliyle kolumu köpeğin ağzına uzatarak kendimi korumaya çalıştım. O sırada köpek kolumu ısırdı ve ben çığlık atıp yakınımda olan arkadaşlarıma seslendim. Onların gelmesiyle köpek kolumu bıraktı. Kolumda derin yarık oluştu."

 

Aynı köpeğin 2 kadına daha saldırdığını dile getiren Üzer, "Bana saldıran köpek o sırada oradan geçen iki kadına da saldırdı ancak beni kurtaran akrabalarım kadınları da köpek saldırısından kurtardı. Sonra arkadaşlarım tarafından hastaneye kaldırıldım. Kuduz şüphesiyle aşı yapıldı ve ilk müdahalenin ardından kolumdaki köpek ısırığına dikiş atıldı. Ve sonra taburcu olduk. Hastanedeyken yanımda bulunan 10 yaşlarında küçük bir çocuk da köpek saldırısı yaralanmasıyla gelmişti. Çocuğun anlattığına göre benden az bir zaman önce aynı bölgede tarif ettiği köpekle uyuşan bana saldıran köpeğin saldırısına uğradığını söyledi." dedi.

 

Üzer, aynı bölgede yaralanan 2 adamın daha olduğunu belirterek, şunları söyledi:"Köpeği yakalamak için bölgeye giden belediye ekipleri aynı bölgede farklı bir adamın yerde kanlar içinde yattığını görmeleri üzerine şahsı hastaneye getirdiler. Getirilen adamla görüştüm o da aynı bölgede ve tarife uyan aynı köpeğin saldırısına uğradığını anlattı. Saldırıda dördüncü şahıs da yaralandı ancak onunla görüşme imkânım olmadı."

 

“KÖPEK BESLEYENLERE VE YETKİLİLERE SESLENİYORUM”

 

Üzer, "Buradan önce köpek besleyenlere sesleniyoruz. Yerleşim yerlerinde köpek beslemeyin, besleyecek mazeretleriniz varsa sahip çıkın ve aç bırakmayın. Bize saldıran köpek belli ki birileri tarafından tutsak edilmiş ve hırçınlaştırılmıştı. O sırada kimseyi göremesek de sanki bir komut almış gibi saldırıyordu. Yetkililere de sesleniyoruz, başıboş köpekler daha ne kadar can yakacak. Biz bir şekilde Allah’ın yardımıyla kurtulduk. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar kendini nasıl kurtaracak. Yetkilileri göreve ve varsa bu köpeğin sahibi onun da bulunup cezasını çekmesini talep ediyoruz." diye konuştu.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum