Advert
as

SOLHAN’DA ÇİFTÇİLERE BUĞDAY TOHUMU DESTEĞİ

SOLHAN’DA ÇİFTÇİLERE BUĞDAY TOHUMU DESTEĞİ

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Solhan’da Buğday Yetiştiriciliği yapan üreticilere %50 Hibe ile Buğday tohumu verilecek.


 

Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKE) kapsamında ilçemizde buğday yetiştiriciliği yapan üreticilere %50 hibe ile sertifikalı buğday tohumu dağıtımını gerçekleştirilecek.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü,”Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKE) kapsamında ilçemizde buğday yetiştiriciliği yapan üreticilerimize %50 hibe ile sertifikalı buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Yeri:

Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü

İstenilen Belgeler:

Başvuru dilekçesi (Kurumumuzca verilecektir)

Ekim yapılacak arazinin tapu kayıt örneği fotokopisi

Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi

Başvuru Şartları:

- 2022 yılı güz döneminde ekim yapacak olmak

- Ekim yapılacak arazinin tapulu olması

- Ekim yapılacak arazi kendi adına değilse en az 1 yıllık kira sözleşmesine sahip olmak. (Müştereklerden biri başvuru yapacaksa sözleşme istenmez.)

- Ekim yapılacak arazi devlet tasarrufunda ise en az 1 yıllık kira sözleşmesine sahip olmak.

- 1 tapu ile birden fazla başvuru yapılamaz, mükerrer başvurular iptal edilecektir.

- Tapu bilgisi eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı olması durumunda başvuru iptal edilecektir.

Başvuru Tarih Aralığı:

 25.08.2022 - 01.09.2022 saat 17:00”

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum