Advert
ÖNDER’DEN ŞARKICI MÜSVEDDESİ GÜLŞEN’E KINAMA
Şarkıcı müsveddesi Gülşen’in İmam hatip camiasına karşın hakaretlerini kınama adına Bingöl İmam hatipliler derneği ÖNDER Bingöl merkez Dörtyol saat kulesi önünde basın açıklaması yaptı.
ÖNDER’DEN ŞARKICI MÜSVEDDESİ GÜLŞEN’E KINAMA

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

 

Bingöl ÖNDER sanatçı müsveddesi Gülşen’in imam hatiplilere yönelik hakaretine karşın basın açıklaması yaptı

Programda sonrası ÖNDER İmam hatipliler derneği başkanı Sadullah Arpa ise sapkın gruplar sağa sola saldırarak varlıklarını göstermeye çalışıyorlar dedi.

 

Açıklamayı dernek adına Bingöl Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencisi ve Önder lise koordinatörü Abdulbasit Orta okudu. Açıklamada hakaret dilinin ayrıştırıcı ve tehlikeli bir dil olduğu ve bu terbiyesizliğin sineye çekilmeyeceği vurgulandı.

 

“İmam hatip okulları milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeği okullarımızdır”

 

Abdulbasit Orta, “İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır. Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yoğun teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca genç bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır.” dedi.

 

“Öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz”

 

Orta, “İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir.  Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz.“ şeklinde ifade etti.

 

“İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır”

 

Orta, “İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.  Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz.” dedi

 

 “Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağız”

 

 Orta, son olarak, ”Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

 

 

Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsad etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikâyetçi olacağız. “ ifadelerine yer verdi.

 

“Ahlaksızlık dışında kendini toplumda kabul ettirecek bir şeyleri yok”

 

Konuyla ilgili ÖNDER imam hatipliler derneği Bingöl başkanı Sadullah Arpa ise yaptığı açıklamada, “ Bugün önder imam hatipliler derneği Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda bu ahlaksız ithamlara karşı ortak bir ses, ortak bir yürek ile aynı saatte tüm Türkiye’den bu sesi verdiler. Aslında biz imam hatipliler olarak öğrencilerimizin bilimde, teknolojideki başarılarıyla konuşmalarını istiyoruz ki imam hatipliler son zamanlarda daha çok bu yönüyle basında, kamuoyunda yer alıp gündem oluyor. Biz daha çok bunların konuşulmasını istiyoruz fakat ahlaksızlığın dışında kendini toplumda kabul ettirecek başka hiçbir faydası olmayan insanların bizim temiz olan imam hatip öğrencilerimize bizim camiamıza sataşarak laf atarak gündem olmaya çalışıyorlar bunlar aslında topluma ahlaksızlık dışında bir etkisi olmayan insanlar bu şekilde bize sataşarak toplumda var olmaya çalışıyorlar. Biz bugün 81 ilde aynı sesle aynı yürekle cevap verdik bunun bir ders niteliğinde olmasını istedik. Onun için böyle bir şey yaptık fakat biz yine de imam hatiplerin böyle bir ithamla anılmasını istemiyoruz imam hatipler son dönemde üniversite sınavlarında büyük bir başarı gösterdiler biz bu akademik başarılarıyla, bilimde sanatta, kültür deki başarılarıyla anılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert