Solhan’da Eylem Hazırlığı Son Anda Önlendi
İlçemizde güvenlik güçlerince yapılan istihbarat çalışmaları sonucu, Silahlı/Bombalı eylem hazırlığı yapan PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonda yakalanan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 3 kişi’den 2’si tutuklandı.
Solhan’da Eylem Hazırlığı Son Anda Önlendi

 

 

Emniyet Müdürlüğü’nce PKK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, keşif ve eylem planı yapan PKK’nın dağ kadrosunda olan B.K. silah ve teçhizatıyla yakalandı. Eylem yapmak üzere yakalanan PKK’lı B.K.’nın hedefinde İlçe Kaymakamın şahsı ve konutu, İlçe Jandarma ve İlçe Jandarma Komutanın şahsı, Bölge Trafik İstasyonu olduğu belirtildi.

2 Kişi Tutuklandı

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, eylem hazırlığında olan B.K. ile kendisine yardım yataklık yaptıkları tespit edilen N.K. ve Y.K. düzenlenen operasyonda birlikte yakalandı.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Bingöl Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra adliyeye sevk edildi.

 

Savcılıktaki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen B.K. ve Y.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. N.K. ise serbest bırakıldı.

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-