Advert
as

BİNGÖL’DEN SURİYE’YE 40.İNSANİ YARDIM TIRI

BİNGÖL’DEN SURİYE’YE 40.İNSANİ YARDIM TIRI

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından Suriye’deki savaş mağdurları için yapılan yardım kampanyası kapsamında Bingöl’den toplanan yardımları taşıyan Tır, Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde bulunan İHH Reyhanlı Kriz Koordinasyon Merkezine gönderildi.

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından Suriye’ye yönelik devam eden yardım kampanyası kapsamında Bingöl’den toplanan yardımları taşıyan tır Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde bulunan İHH Reyhanlı Kriz Koordinasyon Merkezine, oradan da Cilvegözü sınır kapısı üzerinden Suriye’deki mültecilere dağıtmak üzere gönderildi.

 40’INCI YARDIM TIRININ SURİYEYE GÖNDERDİK

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Dernek Başkanı Muhittin Gili, yardımların Suriye’deki ihtiyaç bölgelerine ulaştırılacağını belirterek, “40. insani yardım tırımızı Suriyeli kardeşlerimize gönderdik. Un, dayanıklı ekmek, su ve giyim malzemelerinden oluşan yardım tırı (Değeri 220 Bin TL), Suriye’de iç savaştan olumsuz etkilenen insanların acısını hafifletmek için bölgeye gönderdik. Bingöl İHH olarak 2022 yılında toplamda 6. insani yardım tırımızı Suriye’ye göndermiş olduk” dedi.

 ROTAMIZ İYİLİK, YÜKÜMÜZ İNSANLIK

Yapılan çalışmalarla Suriye’deki kalıcı yıkımın hafifletilmesi amaçlandığına vurgu yapan Gili, “Suriyeli mazlumlar için yaptığımız yardım kampanyası kapsamında 19 Eylül 2022 tarihinde yardım tırımızı gönderdik. İHH Reyhanlı Lojistik Koordinasyon Merkezine gönderilen yardım tırı, Cilvegözü sınır kapısından Suriye’deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmış olacağız. Bizim dinimiz inanların kardeş olduğunu, inanların sıkıntılarını Müslümanların paylaşması gerektiğini beyan ediyor. Bu amaçla yardımlarımıza devam ediyoruz. Yardımlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

 BİZE ULAŞIN

Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, açıklamasında son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

 “Yenişehir Mahallesi Genç Caddesi Hacı Hıdır Cami Karşısı Kat:2 Merkez Bingöl

Türkiye Finans Bankası Bingöl Şubesi

Hesap No: 2625066-1 IBAN NO: TR 42 0020 6001 8702 6250 6600 01

Türkiye Ziraat Bankası Bingöl Merkez Şubesi

Hesap No: 81669284-5001 IBAN NO: TR 87 0001 0003 0281 6692 8450 01

Cep: 0536 619 78 62”

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum