Advert
as

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Bingöl’de İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Kadir Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda kamu kurum ve kuruluşlarının ilde gerçekleştirdiği projeler değerlendirildi.

Vali Kadir Ekinci başkanlığında 2022 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

Bingöl Valiliği Konferans Salonunda gerçekleşen yılın 4. koordinasyon toplantısına yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ilde gerçekleştirdiği projelerin değerlendirilmesinin yanı sıra henüz proje aşamasında olan yatırımların uygulanacağı bölgelere olan katkısı hususunda istişarelerde bulunarak koordinasyon kurulunun karar almasını gerektirecek teklifler görüşüldü. 

Toplantıda 2022 yılı 4. toplantı döneminde yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ildeki 2022 yılında gerçekleştirdikleri projelerin kısa bir değerlendirmesi, projelerin uygulanmasında birimler arası eşgüdüm gerektirebilecek hususlarda istişarede bulunulması ve Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek konularda kurul kararı alınması teklifleri görüşüldü. 

“İLDEKİ PROJELERİN 346’SI ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR” 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bingöl valisi Kadir Ekinci, “2022 yılında; toplam 346 proje üzerinde çalışılmış ve bu projelerin 62’si tamamlanmıştır. Diğer 284 projeden 173 proje devam etmekte, 55 proje ihale aşamasında, 10 proje tasfiye edilmiş olup 46 projeye ise çeşitli sebeplerle başlanılamamıştır. İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar, 29 Genel ve Özel Bütçeli Kuruluş tarafından yürütülmektedir. Yatırımcı kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin toplam değeri; 12 milyar 326 milyon 194 bin 235 liradır.” dedi. 

“PROJELERE EK ÖDENEK MİKTARI 1 MİLYAR 919 MİLYON 643 LİRA” 

Ekinci, “2022 yılı yatırım programında yer alan projelere ayrılan ödenek miktarı (ek ödenek dâhil) 1 milyar 991 milyon 643 bin 167 lira olup,  2022 yılı harcaması 758 milyon 645 bin 111 lira ve önceki yıllar harcaması 2 milyar 890 milyon 501 bin 876 lira olmak üzere toplamda 3 milyar 649 milyon 146 bin 987 lira harcama yapılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı yüzde30’dur.” şeklinde ifade etti. 

Yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge müdürlerince sorumlu oldukları alanlarda takip ettikleri yatırımlar ile iş ve işlemler hakkındaki sunumlarının ardından koordinasyonu gerektiren konuların görüşülmesi ile toplantı sona erdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum