Advert
as

İMAM HATİP ÖĞRENCİSİ, DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

İMAM HATİP ÖĞRENCİSİ, DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

​Bingöl Merkez Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Esra Sümeyye Öz, "İklim Krizi Hakkında Mektup Yaz" temalı yarışmada, dünya annelerine seslendiği mektupla dünya birincilik ödülünü aldı.

Dünya Posta Birliğine üye 193 Ülke’nin katılımıyla 1971 tarihinden bu yana düzenlenen ve bu yıl 40 ülkenin katılım gösterdiği yarışmada, İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Esra Sümeyye Öz'ün yazdığı mektupla Türkiye adına ilk defa birincilik elde edildi. 

"Anne isterse dünya değişir ve güzelleşir" diyerek dünya annelerine hitaben yazdığı mektupla birincilik ödülü alan Öz, ödülünü İsviçre'nin Bern şehrinde düzenlenen törenle aldı. 

İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Esra Sümeyye Öz ve ailesini tebrik eden Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, "Dünya Posta Birliğine üye 193 ülkenin katılımıyla 1971 tarihinden beri düzenlenen UPU (Evrensel Posta Birliği) gençler arası mektup yazma yarışmasında dünya birincisi olan Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Esra Sümeyye Öz, 'İklim Krizi Hakkında Mektup Yaz' temalı mektubuyla dünya annelerine seslendiği mektupla İsviçre'nin Bern şehrinde düzenlenen törende dünya birincilik ödülünü aldı. Öğrencimizi bizlere bu haklı gururu yaşattığı için tebrik ediyorum." dedi. 

"ÜLKEMİZ İLK DEFA BİRİNCİLİK ELDE ETTİ" 

Yücel, "Anne isterse dünya değişir ve güzelleşir' diyerek dünya annelerine hitaben yazdığı mektupla bu yıl 40 ülkenin eserleriyle başvuru yaptığı yarışmada, imam hatip lisesi öğrencisi Esra Sümeyye Öz, yazdığı mektupla ülkemize ilk defa birincilik kazandırdı. Öğrencimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencimizi yetiştiren değerli anne ve babasını yürekten tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum