Advert
as

HAZARŞAH ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

HAZARŞAH ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

20 Ekim 1992’de Hazarşah Köyü’ne bağlı Aksakal Mezrası’nda PKK'lılar tarafından şehit edilen 19 vatandaş için mevlitli bir anma programı düzenlendi.

Solhan İlçesi Hazarşah Köyü’ne bağlı Aksakal Mezrası’nda 30 yıl önce katledilen 19 şehit için anma programı düzenlendi. 1992’de şehit edilen vatandaşlar için Hazarşah Köyü camisinde mevlit okutuldu.

Düzenlenen programına; Kaymakam Muhammed Çetin, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kurum amirleri, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Hazarşah Köyü Camisi’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerin anısına okutulan mevlidin ardından, İlçe Müftüsü Eyüphan Toprak tarafından şehitler için dua edildi. Köy Cami’sinde okunan Mevlit ve Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra şehit kabristanı ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.

PKK’lılar, Hazarşah Köyüne bağlı Aksakal Mezrasında 20 Ekim 1992’de Çeşme Mevkisinde köy otobüsünü durdurmuş ve otobüsten indirdikleri vatandaşları kurşuna dizmişti. Olayda 19 sivil şehit olmuş 7 kişi ise yaralı olarak kurtulmuştu.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum