Advert
as

UMRE ÖDÜLLÜ SINAVIN BAŞVURULARI BAŞLADI

UMRE ÖDÜLLÜ SINAVIN BAŞVURULARI BAŞLADI

​Peygamber Sevdalıları tarafından her yıl Türkiye genelinde düzenlenen Siyer Yarışması, bu yıl "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla 12 Şubat 2023 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Peygamber Sevdalıları Solhan İlçe Temsilcisi İzettin İslamoğlu, "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla 12 Şubat 2023 tarihinde düzenleyecek Siyer Sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada, sınavda dereceye girenlere umre ödülünün yanı sıra çok sayıda birbirinden farklı ödül verileceği belirtildi.

Yarışmanın başvuru işlemlerinin 7 Ekim ile 22 Ocak 2023 tarihleri arasında Peygamber Sevdalılarının web sitesi üzerinden yapılacağı ifade edilen açıklamada, yarışmanın dört kategori şeklinde yapılacağı bildirildi.

Peygamber Sevdalılar Solhan İlçe Temsilcisi İzettin İslamoğlu, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla 12 Şubat 2023 Pazar günü saat 11.00'de düzenlenecek Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tüm halkı yarışmaya katılım göstermeye çağıran İslamoğlu, amaçlarının Peygamber sevgisini aşılamak, O'nu anlamak, yaşamak ve O'nun rol model alınmasını sağlamak olduğunu söyledi.

"İNSANLIĞIN KURTULUŞU O'NA İNDİRİLEN KİTAB'A İNANMAK VE SÜNNETİNE TABİ OLMAKTAN GEÇER"

Bu dünyada insanları gerçek mutluluğa, huzura ulaştıran yegâne şeyin Allah'ın (Celle Celaluhu) davasına tabi olmak olduğunu belirten İslamoğlu, "Bundan dolayı Allah, her kavme peygamber gönderip insanlara doğru yolu göstermiştir. Son Peygamber Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem) de bu peygamber halkasının sonuncusudur. O'ndan sonra peygamber gelmeyecektir. İnsanlığın kurtuluşu; O'na indirilen Kitab'a inanmak ve sünnetine tabi olmaktan geçer. Bu münasebetle bu şerefli Peygamberi anmak, anlamak, sünnetini yaşamak ve yaşatmak her Müslüman'ın üzerinde daimî bir vazifedir." dedi.

"KENDİMİZİ İNSANLIK İÇİN SORUMLU ADDEDİYORUZ"

Kurtuluşun Hazreti Muhammed Mustafa olduğunu vurgulayan İslamoğlu, " Peygamber Sevdalıları olarak biliyoruz ki problemlerimizin en güzel ve doğru çözümü, kurtuluşumuzun reçetesi O'ndadır. O halde tüm insanlığa bu reçeteyi sunmak için gayret etmeyi boynumuzun borcu olarak görüyor ve kendimizi insanlık için sorumlu addediyoruz. Bu sorumluluk gereğince Peygamber Sevdalıları olarak birçok çalışma ve etkinliğin yanı sıra, her yıl Türkiye geneli Ödüllü Siyer Yarışması düzenlemekteyiz." diye konuştu.

"O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışmasının kategorileri ve sorumlu kitaplar hakkında da bilgi paylaşan İslamoğlu, şunları söyledi:

Yarışma kategorilerimiz şöyle: Birinci kategori: 4'üncü ve 5'inci sınıf öğrencileri, 2'nci kategori: 6'ncı-7'nci ve 8'inci sınıf öğrencileri, 3'üncü kategori: Lise öğrencileri 9'uncu- 10'uncu-11'inci ve 12'nci sınıf ile örgün eğitimde okumayıp 2007 ve sonrası doğumlu olanlar, 4'üncü kategori: Diğer (belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar.)

Yarışma kitapları: Birinci ve 2'nci kategori: Yazar Sadullah Aydın'ın Semere Yayıncılıktan çıkan 'Benim Canım Peygamberim' adlı eser, 3'üncü ve 4'üncü kategori: Yazar Mehmet Emin Sütçü'nün Semere Yayıncılıktan çıkan 'Server-i Enbiya' adlı eser olacaktır.

 BAŞVURU KOŞULLARI VE GENEL BİLGİLER

 Yarışmanın başvuru işlemlerinin 7 Ekim ile 22 Ocak 2023 tarihleri arasında http://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacağını belirten İslamoğlu, "Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca belirlenen http://peygambersevdalilari.com web sayfasında yayınlanacak olan yarışma merkezlerinde, 12 Şubat 2023 Pazar 11.00-12.30 saatleri arasında tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışmaya giriş yerleri e-posta/sms yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir.

Yarışmada A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü vardır. Kitapçıklarda birinci ve 2'nci kategoride 60 soru ve 90 dakika cevaplama süresi, 3'üncü ve 4'üncü kategoride 75 soru ve 90 dakika cevaplama süresi olup, puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir. Yarışma süresi bütün kategoriler için aynıdır." dedi.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ:

Tüm ödüllerin Türkiye geneli dağıtılacağını söyleyen İslamoğlu, "Birinci kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, akıllı bilekli saat gibi toplamda 400 ödül.

2'nci kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 600 ödül.

3'üncü kategoride: Dizüstü bilgisayar, çeyrek altın, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 150 ödül.

4'üncü kategoride: Dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve kol saati gibi toplamda 150 ödül olacaktır." ifadelerini kullandı.

Bu ödüller haricinde 3 umre ödülünün de olacağına dikkat çeken İslamoğlu, bunlardan 3'üncü kategoriye (Lise) bir, 4'üncü kategoriye (Yetişkinler) de 2 umre ödülünün olacağını kaydetti. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum