Advert
as

SOLHAN ASKERLİK ŞUBESİNDEN ÇAĞRI

SOLHAN ASKERLİK ŞUBESİNDEN ÇAĞRI

Askerlik Şubesi Başkanlığı, Kasım-2022 Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er celbinde silah altına alınacak yükümlülere ilişkin sevk duyurusunda bulundu.

Solhan Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, Askerliklerine karar aldıran Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er statüsündeki yükümlülerin 1‘nci Grubu 01-10 Kasım 2021 Celp ve Sevk döneminde 2’inci grubu 01-08  2022, 3.cü grubu ise 21-21 Aralık 2022 tarihlerinde eğitim birlik merkezlerine sevk edilmek üzere silah altına alınacağı bildirildi.

Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, “Kasım 2022 sınıflandırma döneminde sevk edilecek yükümlüler e-sevk uygulaması olduğundan PTT’ye nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları e- devlet şifresi almaları gerekmektedir. Bu şifre ile internetten “www.turkiye.gov.tr” adresine girilmek suretiyle “Milli Savunma Bakanlığı” menüsü seçilerek ve buradan sevk edilecek eğitim merkezi görülebilecektir.

E- Sevk’te gitmek isteyenler 1’inci grup – 01-10 Kasım 2022, 2’inci grup 01-08 Aralık 2022, 3’cü grubu ise 20-21 Aralık 2022 tarihinden itibaren internetten “Sevk Belgesi” (YÜSEM) evraklarınızı alarak askerlik şubesi başkanlığına müracaat etmeden sevk belgesinde belirtilen tarihte eğitim birliğinize katılmaları gerekmektedir.

Sevk evrakını almak üzere askerlik şubesine başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılacaktır. Bu nedenle, yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir.”denildi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum