Advert
as

TOPLANTI, GÖSTERİ VE YÜRÜYÜŞLER YASAKLANDI

TOPLANTI, GÖSTERİ VE YÜRÜYÜŞLER YASAKLANDI

Bingöl Valiliği, il ve ilçelerde basın açıklaması, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asmanın 5 Aralık 2022 tarihine kadar yasaklandığını bildirdi.

Bingöl’de 15 gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşlerine dair yasaklama kararı alındı. Bingöl valiliği konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada,  "Kamu düzeni ve güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulacağına ilişkin ciddi belirtilerin bulunduğu hususu göz önüne alındığında can ve mal güvenliğini, kişi dokunulmazlığını, tasarrufa müteallik emniyetin ve kamu esenliğinin sağlanmasının güçleşeceği gerekçesi ile açık alanlarda yukarıda anlatılan konular çerçevesinde yapılabilecek her türlü eylemin (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma vb.) il ve ilçe mülki sınırlarımız içerisinde Jandarma bölgesi dâhil, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A, B ve C Maddeleri gereğince 21.11.2022 günü saat 00.01'den 05.12.2022 günü saat 23.59'a kadar (15) gün süreyle yasaklanmıştır.” ifadeleri kaydedildi. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum