Advert
TOPLANTI, GÖSTERİ VE YÜRÜYÜŞLER YASAKLANDI
Bingöl Valiliği, il ve ilçelerde basın açıklaması, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asmanın 5 Aralık 2022 tarihine kadar yasaklandığını bildirdi.
TOPLANTI, GÖSTERİ VE YÜRÜYÜŞLER YASAKLANDI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Bingöl’de 15 gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşlerine dair yasaklama kararı alındı. Bingöl valiliği konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada,  "Kamu düzeni ve güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulacağına ilişkin ciddi belirtilerin bulunduğu hususu göz önüne alındığında can ve mal güvenliğini, kişi dokunulmazlığını, tasarrufa müteallik emniyetin ve kamu esenliğinin sağlanmasının güçleşeceği gerekçesi ile açık alanlarda yukarıda anlatılan konular çerçevesinde yapılabilecek her türlü eylemin (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma vb.) il ve ilçe mülki sınırlarımız içerisinde Jandarma bölgesi dâhil, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A, B ve C Maddeleri gereğince 21.11.2022 günü saat 00.01'den 05.12.2022 günü saat 23.59'a kadar (15) gün süreyle yasaklanmıştır.” ifadeleri kaydedildi. 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert