Advert
as

BİNTSO BAŞKANI ÇİNTAY, BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ

BİNTSO BAŞKANI ÇİNTAY, BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Başkanı Kadir Çintay, basın ile bir araya geldi. Basın toplantısında oda faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

BİNTSO (Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Kadir Çintay’ın başkanlık ettiği toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunuldu.

Çintay, TSE’nin BİNTSO bünyesinde temsilcilik açtığını, kısmi gümrük ofisi açılmasının da sözünü aldığını belirtti. Çintay, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi, mütedeyyin bir yapıya sahip olan Bingöl halkının Ziraat Katılım Bankası hizmetlerinin oluşabilmesi için adım attıklarını da söyleyerek, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Toplantısında Bingöl’ün ihracat noktasında aktif rol alacağını belirtti. Toplantıda ayrıca BİNTSO hizmet binasında Fırat Kalınma Ajansı (FKA), KOSGEB ve Halk Bankası ile birlikte üyelerimize hizmet sunulacağı belirtildi.” ifadelerini kullandı.

 “ÇOK GÜÇLÜ YÖNETİM KURULU VE MECLİS ÜYELERİNE SAHİBİZ”

BİNTSO yönetim kurulu başkanı Kadir Çintay, “Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası 02.10.2022 tarihinde seçim bir süreci geçirmiştir. Bu seçim süreci neticesinde şahsım Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasına Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu başkalığına aday olduğum süreçte ilimize hizmet etmeyi şiar edinen bir ekiple birlikte yola çıktık. Çok güçlü yönetim kurulu ve meclis üyelerine sahibiz. Biz bu ekiple beraber ilimizin ticaretini güçlendirmeye, kalkındırmaya ve yeni bir vizyon kazandırmaya yönelik hedefler belirledik. Bu hedefler perspektifinde seçildiğimiz günden beri yaklaşık 50 günlük süreçte ilimize birçok kazanım sağladık.” dedi.

 “TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ (TSE) BİNGÖL TEMSİLCİLİĞİ AÇTIK”

Çintay, “Üyelerimiz TSE belgesi başvurusu yaptıklarında çevre illerde bulunan temsilciliklerden uzmanların gelip yapacakları incelemeyi beklemeleri gerekmekte olup süreç uzun sürebilmekteydi. Bundan sonraki süreçte üyelerimizin bu başvuru süreçleri daha kısa sürede sonuçlanacaktır.” dedi.

 “BÜNYEMİZDE KISMİ GÜMRÜK OFİSİ AÇILACAK”

Kısmi gümrük faaliyetleri konusunda da değinen Çintay, “Girişimlerimiz neticesinde Bingöl’de kısmi gümrük ofisinin açılmasının sözünü aldık. Kısmi gümrük ofisi hem vatandaşlar için hem de ticari faaliyette bulunan üyelerimiz için önem taşıdığını düşünmekteyim. Ofisin açılması ile birlikte vatandaşlarımız ve üyelerimiz yurt dışına gidiş ve gelişlerde başka illere gitmek zorunda kalmayacak olup Bingöl Hava Limanını kullanabileceklerdir.

“KATILIM BANKASI EKSİKLİĞİNİ GİDERECEĞİZ”

Katılım bankasının önemine değinen Çintay, “Ziraat Katılım Bankası, Katılım Finans veya Katılım bankacılığının gerek ülkemizdeki ekonomik yapı içerisinde yer alan payı giderek artması gerekse hassasiyeti bulunan bazı üyelerimiz katılım bankacılığını daha çok tercih etmesi bizi böyle bir girişime yönlendirdi. Üyelerimizin hem finansal kaynaklarını değerlendirmede hem de finansal kaynak kullanma noktasında Ziraat Katılım Bankasının önemli bir avantaj sağlayacağını düşünmekteyim. Bu hususta da Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a ilettiğimiz talep doğrultusunda Ziraat Katılım Bankası’nın 1 Mayıs’ta İlimizde açılacağı sözünü aldık. “dedi.

 “İLİMİZDE İHRACATIN ÖNÜNÜ AÇARAK PAY ALMAYI HEDEFLEMEKTEYİZ”

İhracatın önemli olduğunu belirten Çintay, “Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Toplantısı (DAİB) Ülkemizde ihracat yukarı yönlü bir ivme kazanmış olup devamlı ihracat rekorları kırılmaktadır. İlimiz ihracatının da yukarı yönlü artmasını sağlamak ve ihracat pastasından önemli pay almayı hedeflemekteyiz. Bu kapsamda üyelerimizin ihracat bilgilerini artırmak ve onları ihracata teşvik etmek için odamızda önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Gerçekleştirilen toplantının üyelerimize önemli katkılar sağladığını ve ilimiz ihracatına önemli katkılar sağlayacağını düşünmekteyim BİNTSO Binamızda Paydaş Kurumlarımız ile Birlikte Üyelerimize Hizmet Sunacağız BİNTSO hizmet binası bundan sonraki süreçte üyelerimize kapsamlı bir hizmet sunacaktır. “ifadelerine yer verdi.

 “BİNTSO HİZMET BİNASINDA FIRAT KALINMA AJANSI (FKA), KOSGEB VE HALK BANKASI İLE BİRLİKTE ÜYELERİMİZE HİZMET SUNACAĞIZ”

Çintay, “Bu kurumların hizmet binamızda bir araya gelmesi üyelerimiz için önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Bingöl’ün bu kazanımların daha fazlasını hak ettiğini düşünmekteyim. Bu noktada bundan sonraki süreçte gerek yerel yönetimler düzeyinde gerek TOBB düzeyinde, gerekse merkezi hükümetle devamlı etkin bir iletişim içerisinde olup Bingöl ilinin kalkınması için her türlü çabayı göstereceğim. Bu dönem; Gelişen, Büyüyen ve Güçlenen Bingöl Dönemi olacaktır. İfadelerini kaydetti. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum