Advert
as

HÜDA PAR'DAN ESNAFA ELEKTRİK YARDIM ÇAĞRISI

HÜDA PAR'DAN ESNAFA ELEKTRİK YARDIM ÇAĞRISI

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya,“Elektrik faturaları ciddi bir yük oluşturuyor. Bu hususta esnafa elektrik yardımı yapılmalı.”dedi.

Esnaf ziyaretinde bulunup sorun ve sıkıntıları dinleyen HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, ürünlere ardı ardına gelen zamlar ve fiyat istikrarsızlığı, fahiş kira artışları ve kabarık gelen elektrik faturaları konularında yakınmalar işitti.

Kira artışlarının resmi prosedüre uygun olması gerektiğini belirtip mülk sahiplerinin de bu hususta hakka riayet etmesi temennisini paylaşan Alpaya, zor günler geçiren esnafa elektrik yardımı yapılması çağrısında da bulundu.

 Zincir marketlere sınırlama getirilmesinin de şart olduğunu vurgulayan Alpaya; “Esnafımızı dinliyoruz, gerçekten çok zor günler geçiriyorlar. Kira artışları bir dert, fiyat istikrarsızlığı ve mal alımlarında sürekli yaşanan zamlar ayrı dert. Esnafımız önünü göremiyor, yatırım yapamıyor, yaşanan artışlar nedeniyle müşterilerine karşı da zorda kalıyorlar. Vatandaşımız da bu sorunlar karşısında sıkıntı yaşıyor. Ama esnaf da sıkıntıda. Bugün alıp yarın sattığı ürünü, bir sonraki gün aynı fiyata alamıyor. Elektrik faturaları ciddi bir yük oluşturuyor. Bu hususta da esnafımıza can suyu olacak bir düzenleme yapılması çağrısında bulunuyoruz. Ayrıca her köşe başında açılan zincir marketlerle ilgili de bir sınırlama getirilmeli. Küçük ve orta ölçekli esnafımızı bu sınırlamalarla da olsa ayakta tutmalıyız.” dedi.

 Ekonominin güçlenmesi için yereli beslemek ve kalkındırmak gerektiğini, gelir dağılımındaki adalet ve eşitliğin toplumun her kesimine yayılması gerektiğini söyleyen Alpaya, son olarak tüm esnaflara hayırlı, bereketli ve bol kazanç temennilerinde bulundu.

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum