Advert
as

BİNGÖL UMUT KERVANI’NDAN 158 AİLEYE YARDIM

BİNGÖL UMUT KERVANI’NDAN 158 AİLEYE YARDIM

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Kasım ayında 158 aileye 113 bin 787 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2022 yılı Kasım ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Kasım ayında; 51 aileye 23 bin 838 TL tutarında gıda yardımı, 26 aileye 59 bin 500 TL değerinde ev eşyası, 15 aileye 10 bin 725 TL nakit (para) yardımı, 55 aileye 12 bin 100 TL tutarında kırmızı et yardımı, 3 aileye 6 bin 970 TL değerinde odun yardımı, 8 aileye 654 TL tutarında Temizlik malzemesi yardımında bulunduk. Toplamda 158 aileye 113 bin 787 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

KARDEŞLİK DUYGULARIMIZI GÜÇLENDİRELİM

İhtiyaç sahiplerinin titizlikle tesit edildiğini kaydeden Tamaç, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak Kasım ayı içerisinde yaptığımız faaliyetler kapsamında tespit ettiğimiz ailelerimize gıda ve nakit olmak üzere yardımda bulunduk. Tüm dünya genelinde insanlığın zor bir süreçten geçtiği hepimizin malumudur. Kimileri bu konuda bulunduğu ortama katkı sunmak ve sıkıntıları asgari seviyeye indirmek için gayret sarf ediyor. Bu durum dünyanın bir gerçeğidir. İnsanlık adına bir şeyler yapmak gerekiyor. Malum kış mevsimi de geldi. Bununla beraber ihtiyaçlar farklılık kazandı. Ekonomik sıkıntı ve içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte Bingöl Umut Kervanı olarak her zaman sahada muhtaç aileler için mücadelemizi verip, onlara yardımcı olmaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Bingöl’deki ailelerimize ayni ve nakdi yardımlarımızı ulaştırdık. Bunun yanı sıra ev eşyası olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, halı, elektrikli süpürge ve ev araç gereçlerini tedarik edip, muhtaç olan ailelere verdik. Genç ilçemizde ise kumanya ve odun yardımını ailelerimize ulaştırdık. İnsanların tek başlarına üstesinden gelemeyecekleri sorunları ancak yardımlaşarak üstesinden gelebiliriz. Toplumda sosyal dayanışmayı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirmeye ihtiyacımız vardır. Bizde samimi bir niyetle sahada çalışarak ihtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz. Yoksul olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük düzeyde dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere karşılıksız olarak sağlanan ayni ve nakdi yardımlarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra da elimizden geldikçe bizlere başvuran ve tespit ettiğimiz fakir ve muhtaç ailelere yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz. Emeği ve katkısı bulunan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tamaç, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı”

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum