Advert
as

HÜDA PAR İL BAŞKANI ALPAYA,”EĞİTİM BİR TOPLUMUN KADERİDİR”

HÜDA PAR İL BAŞKANI ALPAYA,”EĞİTİM BİR TOPLUMUN KADERİDİR”

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel'i makamında ziyaret etti.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel’i ziyaret eden HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, görüşmede eğitim ile ilgili bazı sorun ve sıkıntıları dile getirdiğini paylaştı. 

Ziyaretten sonra açıklama yapan Alpaya, “Eğitim bir toplumun kaderidir. Eğitim olmazsa bir toplumda başarı, ilerleme ve gelişmişlikten bahsedilemez. Eğitimin temeli, aileden sonra okullarda atılır. Bu vesile ile okulların eğitim fonksiyonunun olabildiğince kaliteli olması gerekmektedir. Bingöl, yakın zamanda birden fazla milli eğitim müdürü değişikliği yapmıştı. Bu durum da eğitimde aksama ve yeniliklere kapalı olma durumu meydana getirmişti. Son olarak ilimize atanan Milli Eğitim il Müdürü Halil Yücel, çalışmalarıyla eğitim-öğretimde güzel çalışmalara imza attı. Gerek merkezde gerek ilçelerimizde gerekse de köylerimizde yaptığı çalışmalarını takdir ediyoruz. İlimizde eğitim-öğretimdeki özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Alpaya, eğitim noktasında öne çıkan bazı sorunlar hakkında şu ifadelerde bulundu: “İlimizde bazı okullarda iki ayrı okulun tek bir çatı altında eğitim ve öğretim görüyorlar, bazı okullarda da eğitim kalitesini olumsuz etkileyecek öğrenci yoğunluğu var. Okul aile birliklerinin okulla diyaloglarının sıklaştırılması gerekir, zira eğitimci ve aile entegre çalışırsa başarı ve verimlilik oranı yükselir. Bununla beraber aile ve okulların kaynaşması, eğitimlerde özellikle ahlaki değerlere de ağırlık verilmesi gerekmektedir. Bu konuda eğitimcilerin öğrencilerine model olacağı unutulmamalıdır. Bir başka önemli sorunda öğrencilerin beslenme sorunudur, öğrencilere okullarda yemek verilmesi gelişim çağında olan çocuklar için önemli ve zamanı verimli kullanma açısından da önem arz eder. Son zamanlarda çocuklar ve gençler arasında artan şiddet olayları ve uyuşturucu bağımlılığı noktasında da tedbirler üst düzeyde tutulmalıdır. Bu sebeple okulların güvenliğinin sağlanması noktasında sıkıntılar var. Güvenlik tedbirleri maalesef yetersiz. Tüm bu sorun ve eksiklikleri il müdürü Sayın Yücel’e aktardık. İnşaallah sorunlarla ilgili gerekli adımların atılacağına inanıyoruz.”dedi. (HABER MERKEZİ)

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum