Advert
as

BİNGÖL DEVLET HASTANESİNE SON TEKNOLOJİ MR CİHAZI

BİNGÖL DEVLET HASTANESİNE SON TEKNOLOJİ MR CİHAZI

Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından kamu kaynakları kullanılarak Bingöl Devlet Hastanesine kazandırılan yüksek teknoloji ile donatılmış MR Cihazı faaliyete geçti.

Bingöl Devlet Hastanesine kazandırılan yüksek teknoloji ile donatılmış MR Cihazı faaliyete geçti.

Böylesi önemli bir hizmetin memleketimize ve hastanemize hayırlı olmasını dileyen Başhekimimiz Uzm. Dr. Ramazan Gengörü, “Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından kamu kaynakları kullanılarak hastanemize kazandırılan hastanemize kazandırılmış olan bu MR Cihazı, alanında en yüksek teknolojiye sahip cihazlardan biri olmakla birlikte son derece modern ve kullanılışlı bir yapıya sahip. Cihazı kullanacak personelimiz tüm gerekli eğitimlerini tamamladı ve cihazımız artık vatandaşlarımıza hizmet veriyor. İlimize ve hastanemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

YENİ CİHAZIN ÖZELLİKLERİ

Yeni nesil geniş hasta tüneli açıklığına sahip 1.5 Tesla sisteminin olduğu, yapay zekâ programıyla desteklenen MAGNETOM Altea ile çekimlerin süresi kısalıyor, hızlı ve etkin teşhis konulabiliyor.  Ambiance (ses ve görüntü) sistemi olması sayesinde özellikle çocuk hastalarımız için maksimum hasta konforu sağlıyor,  MR çekimleri maksimum memnuniyet ile tamamlanabiliyor.

KLOSTROFOBİSİ VE AŞIRI KİLOSU OLAN HASTALARDA KONFORLU MR ÇEKİMİ

MAGNETOM Altea, Siemens’in Biomatrix ve çekim teknolojisi sayesinde MR ile ilgili tüm bilinenleri temelden değiştiriyor. Tam güven veren birinci sınıf 1.5 Tesla Geniş Hasta Tünelli üstün MR tarayıcısı ile hasta memnuniyeti en üst düzeyde sağlanabiliyor. MAGNETOM Altea, kas-iskelet sistemi, nörolojik, kardiyak ve onkolojik görüntülemede son teknoloji ürünü imkânlar sağlıyor.

AMBİANCE SİSTEMİ SAYESİNDE ÇOCUKLAR ARTIK MR’DAN KORKMUYOR

Hastanın uzandığı tünelin 70 cm'lik genişliğe sahip olması, baş-boyun bölümünün açılabilmesi; kapalı alan (klostrofobi) korkusu, aşırı kilo problemi ya da sırt üstü yatma problemi olan hastaların sorun yaşamadan MR çekimi yapabilmesine yardımcı oluyor. Ambiance (ses ve görüntü) sistemi ise çocuk hastalar açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Ses ve görüntü sistemi sayesinde çocuk hastalarımızın dikkatini bir yöne toplayabiliyor, böylece çekimler keyifli ve eğlenceli bir hale dönüşebiliyor.

HIZLI ÇEKİM, GÜVENLİ VE ETKİLİ TEŞHİS

Hasta konforunu artıran MAGNETOM Altea’nın, Biomatrix ve çekim teknolojisinin sağladığı faydaların bazıları şöyle:

Hastayı tanır

MR çekimini hastanın fizyolojik işaretlerine göre adapte eder

Hastanın vücut yağ, kas, su oranlarına göre en iyiçekim parametrelerini otomatik oluşturur

Kişiye özel MR çekimi yapar

Yeni nesil MR çekim hızlandırma yöntemi olan Turbo Suite teknolojisi ile standart MR’lara göre yüzde 50’ye varan oranlarda çekim süresini kısaltır

GoBrain teknolojisi ile normalde 10 dakika süren beyin MR tetkiki 5 dakika

GoBrain+ teknolojisi ile normalde 20 dakika süren kontrastlı beyin MR tetkiki 11 dakika

GoKnee teknolojisi ile normalde 20 dakika süren 3-boyutlu diz çekimi9 dakika

Caipirinha VIBE teknolojisi ile batın (abdominal) normalde 25 saniyelik nefes tutma süresi 12 saniyeye iner.

Baştan pelvis altına kadar tüm vücut MR muayeneleri güvenilir ve yüksek görüntü kalitesinde sadece 25 dakikaiçinde gerçekleştirilir.

DAHA YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK FARKI

MAGNETOM Altea, standart MR tarayıcılarına göre yüksek kanal sayısı yardımıyla dört kata kadar daha fazla sinyal toplama özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile hastalar, tüm vücut bölgelerinin çekimlerinde detaylı ve en yüksek görüntü kalitesine kavuşur.

Dünyadaki en yüksek kanal sayısına sahip meme koili ile 15 dakikada yüksek görüntü kalitesine sahip meme çekimi yapılır.

Yüksek sinyal gücü sayesinde küçük lezyonlar saptanır.

TARAMA ALANINDA YÜKSEK PERFORMANS

Siemens'in en modern cihazı olan MAGNETOM Altea, manyetik rezonans tomografisi ile standart cihazlara kıyasla tıbbın birçok branşında, her türlü taramada yüksek performans sağlar:

Ortopedi: Omuz, dirsek, el, kalça, diz, el-ayak bileği, ayak, servikal omurga, torasik omurga, lomber omurga

Nöroloji: Baş, beyin damarları, boyun damarları

Kulak Burun Boğaz: Paranazal sinüsler, orta/iç kulak, boğaz muayeneleri, lenf düğümleri

Onkoloji: Akciğerler, karın muayeneleri, göğüs/karın/bacaklarda damar görüntüleri, lenf düğümleri

Jinekoloji: Pelvis/kadın genital organları,meme, lenf bezleri

Üroloji: Böbrekler, mesane, kasık, erkek genital organları, lenf bezleri

Abdominal incelemeler: Difüzyon, dinamik ve yüksek rezolüsyonlu karaciğer, karaciğer yağ ve demir yükü ölçümü, pankreas, multiparametrik prostat, pelvis incelemeleri, MR kolanjiografi, MR ürografi

Anjiografik incelemeler: Kontrastlı ve kontrastsız kranial MR venografi, arteriografi, karotisvertebral arterler, pulmoner arterler ve aortogram, abdominal aorta ve selektif olarak aorta dallarına ait renal, çölyak, mezenterik arterlerin değerlendirilmesi, periferal arterler ve brakial arter incelemeleri

Spinal incelemeler: Kontrastlı ve kontrastsız servikal, torakal, lomber ve sakral

Kranial incelemeler: Kontrastlı ve kontrastsız beyin, hipofiz, orbita, temporal kemik

Kardiyak incelemeler: Fonksiyonel, morfolojik, perfüzyon, T1 T2 haritalama (HABER MERKEZİ)

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum