Advert
as

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Bingöl İl Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklama yapan Vali Vekili Abdullah Özübek, ''2022 yılında toplam 379 proje üzerinde çalışılmış ve bu projelerin 216’sı tamamlanmıştır.”dedi.

2023 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Vekili Abdullah Özübek başkanlığında yapıldı. 

Bingöl Valiliği Konferans Salonunda gerçekleşen yılın I. koordinasyon toplantısına yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ilimizde gerçekleştirdiği projelerin değerlendirilmesinin yanı sıra henüz proje aşamasında olan yatırımların uygulanacağı bölgelere olan katkısı hususunda istişarelerde bulunarak koordinasyon kurulunun karar almasını gerektirecek teklifler görüşüldü. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Vekili Abdullah Özübek şunları söyledi: 

“2023 yılı I. toplantı döneminde; yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ilimizde 2022 yılında gerçekleştirdikleri projelerin kısa bir değerlendirmesi, projelerin uygulanmasında birimler arası eşgüdüm gerektirebilecek hususlarda istişarede bulunulması ve Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek konularda kurul kararı alınması teklifleri görüşülecektir. 

2022 yılında; toplam 379 proje üzerinde çalışılmış ve bu projelerin 216’sı tamamlanmıştır. Diğer 163 projeden 113 proje devam etmekte, 19 proje ihale aşamasında, 13 proje tasfiye edilmiş olup 18 projeye ise çeşitli sebeplerle başlanılamamıştır. İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar, 31 Genel ve Özel Bütçeli Kuruluş tarafından yürütülmektedir. 

Yatırımcı kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin toplam değeri; 13 milyar 802 milyon 323 bin 152 TL’dir. 

2022 yılı yatırım programında yer alan projelere ayrılan ödenek miktarı (ek ödenek dâhil) 3 milyar 175 milyon 477 bin 671 TL olup, 2022 yılı harcaması 2 milyar 275 milyon 639 bin 397 TL ve önceki yıllar harcaması 2 milyar 892 milyon 627 bin 559 TL olmak üzere toplamda 5 milyar 168 milyon 266 bin 956 TL harcama yapılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı % 37’dir.” 

Yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge müdürlerince sorumlu oldukları alanlarda takip ettikleri yatırımlar ile iş ve işlemler hakkındaki sunumlarının ardından koordinasyonu gerektiren konuların görüşülmesi ile toplantı sona erdi. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum