Advert
as

JANDARMA, DEPREM BÖLGESİNDE YARALARI SARMAYA DEVAM EDİYOR

JANDARMA, DEPREM BÖLGESİNDE YARALARI SARMAYA DEVAM EDİYOR

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca deprem bölgesinde görevlendirilen ekipler, vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan İlçeleri olan ve 10 İli etkileyen deprem olayının ardından Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca; yardıma muhtaç vatandaşların yaralarını sarmak için bölgeye ekipler gönderildi.

 Bingöl Valiliğinden Konu ile ilgili yapılan açıklamada,”Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen ekipler tarafından emniyet ve asayişi sağlarken bölgeye gönderilen yardımların taşınması ve dağıtımı hızlı bir şekilde devam edilirken kentin birçok noktasında da depremden zarar gören vatandaşlar için çadırların kurulumu ve tahliyesine aralıksız devam ediliyor.

 Ayrıca ekiplerimiz tarafından konteynır, gıda, giyim ve battaniye dağıtımının yanı sıra depremden etkilenen illerde zaman zaman hava sıcaklığının düşmesinden dolayı ısınma ihtiyacının karşılanmasına destek olmak için soba ve odunlar hazır hale getirilip çuvallara koyularak ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

 Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca, ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik her türlü yardımı yapma gayreti içerisinde olduğumuzu bildirmekte ve kararlılıkla devam edilmektedir. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”denildi. HABER MERKEZİ

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum