Advert
as

BİNGÖL UMUT KERVANI, RAMAZAN YARDIMLARINA BAŞLADI

BİNGÖL UMUT KERVANI, RAMAZAN YARDIMLARINA BAŞLADI

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), Ramazan ayında depremzede, fakir, muhtaç ve yetim ailelere ulaştırmak üzere gıda yardımlarının dağıtımına başladı.

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Ramazan ayının gelişiyle fakir, muhtaç ve yetim ailelere ulaştırmak üzere yaptığı yardımlara hız verdi.

Her geçen gün çalışma halkalarını genişleten Bingöl Umut Kervanı Derneği, mazlum ve muhtaçların adeta umudu haline gelerek; yardımlarla muhtaç, kimsesiz, fakir ve yetimlerin ihtiyaçlarını hafifletmenin gayreti içerisinde çalışmalarını yürütüyor.

Bingöl Umut Kervanı, binlerce aileye ulaştırmak üzere ‘Ramazan Umut Olsun’ sloganıyla Ramazan ayından önce hazırladığı gıda paketinin dağıtımını yapmaya başladı.

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. Yardım derneği, Ramazan ayında binlerce aileye gıda yardımlarını ulaştırmayı hedefliyor.

Ülkemizde 6 Şubat’ta meydana gelen ve Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin etkilediği 11 İl’deki vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik ilan eden Umut Kervanı Vakfı aracılığıyla Bingöl Umut Kervanı Derneği, yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

GIDA KOLİSİ 500 TL

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı olarak bizler, Türkiye'de 6 Şubat’ta onbir ilimizde meydana gelen büyük deprem felaketinden sonra elimizden geldiğince mağdur olan depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderme konusunda yardımlarımıza öncelik verdik. İhtiyaçları ne ise onları karşılamaya çalıştık. Asrımızı büyük felaketinden dolayı kısa bir sürede olsa ara vermek zorunda kaldığımız ilimizin ihtiyaç sahibi ailelerine Ramazan ayı münasebetiyle Ramazan kumanyası dağıtımına Allah’a hamdolsun başladık. Ayrıca derneğimize başvuran yeni ihtiyaç sahibi ailelerimizi de tespit ettik ve yardımlarımızı onlara da ulaştıracağız inşallah. Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak, elimizden geldikçe yardımlarımızı ara vermeden sürdürmeye devam ediyoruz. Bu vesile ile onbir ilimizde meydana gelen depremden dolayı hem depremzede kardeşlerimize, hem de tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelerimize yardımlarınızı ulaştırmak için bu Ramazan Ayında da siz hayırsever kardeşlerimizin vasıtası ile başta gıda kolisi olmak üzere ayni ve nakdi yardımlarınızı bekliyoruz. Ramazan Kumanya bedelimiz 500 TL’dir” dedi.

RAMAZAN AYI DAYANIŞMA RUHUNUN PEKİŞTİĞİ BİR AYDIR

Ramazan Ayı’nda manevi arınmanın yanında veren ol olmanın daha fazla faziletli olduğuna vurgu yapan Yıldırım, “Değerli hayırseverlerimiz biliyorsunuz ki Ramazan Ayı, bir ibadet mevsimi olmanın yanı sıra İslam medeniyetinin ve toplumsal kültürün izlerini taşıyan, gönüllerimizi coşturan, ufkumuzu açan; sabır, kanaat, merhamet, cömertlik gibi duygularımızı coşturan ve iyilik zamanı olan bir aydır. Allah nasip ederse on bir ayın sultanı olarak bilinen Ramazan Ayına, tuttuğumuz oruçlarımızla, kılacağımız teravih namazı ile bir kez daha bu rahmet iklimine erişmiş olacağız. Bu yüce aya erişmenin mutluluğu ve huzuruyla Allah’a hamd olsun diyoruz. Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır. Ramazan Ayı bunun gibi birçok güzelliği içinde barındıran manevi bir iklim olmanın yanı sıra Allah’a olan kulluk şuurunu derinden hissettiğimiz, kırgınlık ve dargınlıkları unuttuğumuz, sorumluluk ve yardımlaşma duygularımızın arttığı; kardeşlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun pekiştiği bir aydır. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan Ayı her şeyden önce bedeni ve ruhi terbiye için çok önemli bir fırsattır. Bu fırsatla bedeni ve ruhi olarak arınma imkânı elde edeceğimiz gibi veren el olma duygusunu da fazlasıyla tadacağız ve tatmalıyız inşallah” diye konuştu.

DEPREMZEDE VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ UNUTMAYALIM

İnfak’ın, dünya malına karşı dengeli bir tavır almamızı sağladığını anımsatan Yıldırım, “Mal hırsıyla cimrilik etmemize ve akılsızca saçıp savurmamıza engel olur. İnfak, kardeşlik ve paylaşma duygularımızı geliştirir. İhtiyaç sahiplerinin, özellikle deprem ve sel felaketinden etkilenen kardeşlerimizin bu infaklar, yardımlar karşısında yaşadıkları sevinç ve mutluluk, infak eden gönlümüzde bir huzur ve genişliğe dönüşür. Böylelikle mümin olarak gerçek anlamda iyiliğe ulaşmış oluruz. Nitekim Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de “Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir.” (Al-i İmrân, 3/92) buyurur. Ayrıca Hz..Peygamber (s.a.s) Bir Hadisi Şeriflerinde şöyle buyuruyor."Kim inanarak ve sevabını Allah'tan umarak Ramazan'ı ihya ederse geçmiş günahları bağışlanır."(Buhari, İman 27) Ramazan Ayını vesile ederek yoksul, muhtaç, depremzede ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yaralarını sarmak; zengin fakir, genç yaşlı, kadın erkek demeden bu yardım kervanına dahil olmak, sevdiklerimizle iftar anında aynı sofraya oturmak, aynı saflarda namaza durarak kardeşliğimizi ve birliğimizi güçlendirmek bizi daha da güçlendirecektir inşaallah. Bu vesilelerle on bir ayın sultanı Ramazan Ayındaki güzel alışkanlıkları hayatın tüm zamanına yayarak hayatımızın odak noktasına yerleştirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Ramazan Ayının bizlere, ümmete ve insanlığa tüm güzellikleri getirmesini diliyoruz. Ramazan’ımız mübarek olsun” şeklinde konuştu. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum