Advert
as

MERT, “CESURUM, İRADELİYİM, İNANÇLIYIM, KORKMUYORUM”

MERT, “CESURUM, İRADELİYİM, İNANÇLIYIM, KORKMUYORUM”

Bingöl’ün Bağımsız Milletvekili adayı Fesih Zeki Mert, bugün gerçekleştirdiği mitingde; “Cesurum, iradeliyim, inançlıyım, korkmuyorum. Koltuğumu kirleten bir adam değilim, alnım ak başım diktir. Kendine güvenenlere hodri meydan diyorum” dedi.

Bağımsız Milletvekili adayı Fesih Zeki Mert, Genç Caddesi Ulucami önünde yoğun bir katılımla gerçekleştirdiği mitingde vatandaşlara hitap etti.

Projelerini anlatan Mert, vekil seçilmesi durumunda oturan değil çalışan bir vekil olacağının sözünü verdi.

Bingöl’e değer katacağını vurgulayan Mert, “Benim hiçbir siyasete ihtiyacım yok. Kanada Başbakanı bana söyledi gel seni vekil yapalım ama ben istemedim. Bingöl’deki siyasi adaletsizlik, Bingöl’deki gelir dağılımdaki eşitsizlik 17 bin gencimizin bu şehri terk etmesine neden oldu. Her sene 17 bin gencin bu şehri terk ettiğini düşünsenize. Eğer biz bu şehirde 48 projeyi gerçekleştirmezsek, stratejik bir plan yapmazsak 50 yaşlarında olan vatandaşlarımız yataklarında tek başına ölecek. Mezarlarımız bile kimsesiz mezarlığa dönecek. Çünkü gençlerimiz umutlarını yitirmiş, tek tek terk ediyor. Biz gençlerimizi annelerinin, eşlerinin yanında tutacağız. Bizim vekil olmamızdaki amaç da gaye de budur. Planı olan tek vekilim, planı olmayan vekiller de yandaşlarını zengin edecekler, Ankara’da ihale peşinde koşacaklar. Biz ise bahsettiğimiz 48 projeyi gerçekleştirmek için bu yola çıktık” dedi.

“BİR TANE ADAM ÇIKSIN DESİN Kİ BANA PARA VERMİŞLER. ŞEREF SÖZÜ VEKİLLİĞİ DEĞİL BİNGÖL’Ü TERK EDECEĞİM”

“Para dağıtıyor” diyenlere meydanda yanıt veren Mert, “Yıllarca yurt dışında yaşadım ama asla bu şehirden kopmadım. Her gün haberlere baktım ya uyuşturucu ya da başka bir şey. Kendime söz verdim, bu şehre değer götüreceğim. Herkes Bingöl’e gıpta ile baktıracağım diye söz verdim. Bizi itibarsızlaştırmak isteyenler var ya, diyorlar ki ‘Fesih Zeki Mert çanta çanta para dağıtıyor’ bir tane adam çıksın desin ki bana para vermişler. Şeref sözü vekilliği değil Bingöl’ü terk edeceğim. Tehdit ediyorlar beni canımla ama ben onların tehditlerine asla boyun eğmeyeceğim. Cesurum, iradeliyim, inançlıyım, korkmuyorum. Koltuğumu kirleten bir adam değilim, alnım ak başım diktir. Kendine güvenenlere hodri meydan diyorum. 14 Mayıs’ta bu halk onları sandığa gömecek. Ben sizlerden biriyim, evladınızı 14 Mayıs’ta yalnız bırakmayın. Bingöl’ün geleceğine umut olmak istiyorum. Çocuklarınıza ter temiz bir sayfa açmak istiyorum” diye konuştu.

“BU ŞEHRİN SAHİBİ VEKİLLER DEĞİL BU ŞEHRİN SAHİBİ HALKTIR”

 Mert, açıklamasını şu şekilde tamamladı:

“14 Mayıs’a kadar ben size emanetim, 14 Mayıs’tan siz bana emanetsiniz. Seçilirsem hiçbir zaman durmayacağım, sizler için çalışacağım. Bu şehrin sahibi vekiller değil bu şehrin sahibi halktır. 48 projemizin üstüne Allah izin verirse 40 tane daha koyacağız. Projesi olan vekil, hem yapacak hem takip edecek hem de projesini geliştirecek. Siz söz veriyorum, durmadan çalışacağım.”

Yoğun bir katılımla mitingini gerçekleştiren Mert, alana girmeye çekinen vatandaşlara da “Cesur olun” çağrısında bulundu.