Advert
as

DİYABETLİ ÇOCUKLARA SENSÖRLÜ ŞEKER ÖLÇÜM CİHAZI

DİYABETLİ ÇOCUKLARA SENSÖRLÜ ŞEKER ÖLÇÜM CİHAZI

Bingöl’de yaşayan Tip1 diyabet hastası çocuklara sensörlü glikoz ölçüm cihazı hediye eden Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, hastalara Allah’tan sağlık ve esenlikler diledi.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kentte yaşayan Tip1 diyabet hastası çocuklara sensörlü glikoz ölçüm cihazı hediye etti.

Bingöl Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen törene, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Veysel Tosun, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, Bingöl Tip-1 Diyabetli Aileler Grubu Sorumlusu Gökhan Butasım ve aileler katıldı.

Programda konuşan Başkan Arıkan, 34 aileye toplamda 204 adet sensörlü glikoz ölçüm cihazı hediye ettiklerini söyledi.

İĞNEDEN KURTULMALARI İÇİN….

Başkan Arıkan, “Gülün dikeninden sakındığımız, göz bebeğimiz çocuklarımızı acı veren iğnelerden kurtarmak için evlatlarımızın ailelerine destek oluyoruz. Bingöl Belediyesi olarak dezavantajlı kesimlere destek olmak, yaşamlarını kolaylaştırmak için her daim elimizden gelenin fazlasını yapmayı görev ediniyoruz” dedi.

“FİZİKİ YATIRIMLAR KADAR BEŞERİ YATIRIMLARA DA ÖNEM VERİYORUZ”

Dezavantajlı kesimlere desteklerini sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Görev sürecimiz boyunca, engelli kardeşlerimize, geleceğini şekillendiren öğrenci kardeşlerimize, ev ekonomisine katkıda bulunmak, kendi ayakları üzerinde durmayı hedef edinen girişimci kadınlarımıza, spor kulüplerine, sivil toplum kuruluşlarımıza destek olmayı şiar edindik. Bugüne kadar birçok alanda düzenlenen etkinliklerin ya paydaşı olduk ya da destekçisi olduk. Bingöl Belediyesi olarak fiziki yatırımların yanı sıra beşerî yatırımlara da ziyadesiyle önem veriyoruz. Bir yandan şehrimizin geleceğini planlarken, bir yandan özellikle dezavantajlı vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, sosyal ve kültürel hayata katılımlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda bugün de şekerden tatlı evlatlarımızın yüzünü güldürmek için sensörlü glikoz ölçüm cihazı hediye ediyoruz. Rabbimden her bir evladımıza sağlık ve esenlikler diliyor, hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

 Yapılan konuşmaların ardından, tip1 hastası çocuklara cihazları dağıtıldı.

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum