Advert
as

YÜZEN ADA’YA SOSYAL UYUM GEZİSİ DÜZENLENDİ

YÜZEN ADA’YA SOSYAL UYUM GEZİSİ DÜZENLENDİ

Bingöl İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nce, Solhan Yüzen adalara yerli ve yabancı çocukların sosyal uyumları için gezi düzenlendi, çocuklara hediyeler verildi.

Bingöl İl Göç İdaresi Müdürlüğü, yerli ve yabancı çocukların sosyal uyumlarını kolaylaştırmak ve aidiyet duygularını geliştirmek amacıyla Solhan’ da bulunan Yüzen Adalar Tabiat Anıtına gezi düzenlendi.

Çocuklar yaşadıkları ilin doğa güzelliğini görüp doğal bir oluşum olan krater göl üzerinde birbirinden bağımsız yüzen kara parçalarının hareketlerini hayretle izlediler. Eğlenceli zaman geçirmeleri için geleneksel oyunlardan halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma oyunu oynandı ve kazananlara ödül olarak satranç takımı verildi. Gezide oldukça mutlu olan çocukların tümüne yaşlarına uygun okuma kitabı hediye edildi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum