Advert
as

‘İKİ MISRA ARASINDA’ ŞİİR DİNLETİSİ

‘İKİ MISRA ARASINDA’ ŞİİR DİNLETİSİ

Yenibaşak Yatılı Bölge Okul öğrencileri, ‘İki Mısra Arasında’ şiir dinletisi programı ile mezuniyet töreni düzenledi.

Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okul öğrencileri tarafından ‘İki Mısra Arasında’ şiir dinletisi programı ile mezuniyet töreni düzenlendi. Öğrenciler, fon müzikleri ile konuklara keyifli anlar yaşattılar.

Kültür Merkezinde düzenlenen ‘İki Mısra Arasında’ şiir dinletisi programına Kaymakam Muhammed Çetin, Belediye Başkan Vekili Fesih Öğüt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, İlçe Müftüsü Eyüphan Toprak, öğretmen, idareci ve öğrenciler katıldı.

Yenibaşak Yatılı Bölge Okul öğrencileri, edebiyattaki önemli şair ve şiirleri tanıtmak, şiir okumanın önemini kavratmak, kültürel zenginlikleri anlatmak amacıyla şiir dinletisi programı düzenleyerek konuklara keyifli anlar yaşattılar.

Sunuculuğunu Türkçe Öğretmeni Zeliha Bilgiç ve Zehra Aydoğan’ın yaptığı programda, Tahir ve Zühre Meselesi şiirini Hamza Arlı, Bingöl Çobanları şiirini Hadis Tan, Utansın şiirini Enes Halitoğlu, Ben Öğretmen Olmak İstiyorum şiirini Zeynep Kaynak, Anlatamıyorum şiirini Berfin Tan, Mona Roza şiirini Erdal Aydoğan, Bir Gün Baksam ki Gelmişsin şiirini Alperen Tuğ, Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman şiirini Enes Göztaşı, Sakarya şiirini Muhammet Arlı, Ben Sana Mecburum şiirini Yusuf Ali Orman, Tek Hece Aşk şiirini Beytullah Canlı okudu.

 Program, Remziye  Ardıç ile Gülçin Orman’ın mani atışmasından sonra diploma ve kep atma töreniyle sona erdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum