Advert
as

İLK DEFA ‘KABURGA FİKSASYONU’ AMELİYATI YAPILDI

İLK DEFA ‘KABURGA FİKSASYONU’ AMELİYATI YAPILDI

Bingöl Devlet Hastanesinde Göğüs Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Muhyettin Aslan tarafından ilk defa “Kaburga Fiksasyonu” ameliyatı gerçekleştirildi.

 Yapılan ameliyatta hastanın genel sağlık durumunda herhangi bir sorunla karşılaşılmazken hasta yakınları da kendilerini ameliyat sonrası ziyaret eden Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı ve Op. Dr. Muhyettin Aslan’a teşekkürlerini ilettiler.

 “İLK DEFA ‘KABURGA FİKSASYONU’ AMELİYATI YAPILDI”

 Operasyon ekibiyle birlikte gerçekleştirilen Op. Dr. Muhyettin Aslan, yaptığı açıklamada, “Bingöl Devlet Hastanesi'nde göğüs cerrahisi uzmanı olarak çalışmaktayım. Bingöl'de ilk defa kaburga fiksasyonu ameliyatı yapıldı. Geçen sene de Bingöl’de ilk defa kapalı akciğer ameliyatını (VATS) gerçekleştirmiştik. Geçen hafta meydana gelen araç içi trafik kazasında, acil servisimize 6 tane kaburgası kırılmış, bel kemiğinde de kırığı ve akciğerinde kanaması olan bir hastamızı kabul ettik. 24 saat içinde hastamızı beyin cerrahi ile aynı seansta ameliyata aldık. Sol taraftaki akciğeri yaralayan kırık kaburga uçlarını tekrar doğal pozisyonuna getirip, titanyum plaklar ile kaburgaları sabitledik. Kanamaları durdurduk. Hastamızı ameliyat sonrası yoğun bakımda takibe aldık ve iki gün sonra servise çıkardık. Bir hafta içinde de şifa ile taburcu ettik” ifadelerini kullandı.

 “BİNGÖL, SAĞLIK ALANINDA DAHA İYİ HİZMET VEREN BİR ŞEHİR HALİNE GELECEKTİR”

 Bingöl Devlet Hastanesi’nde hizmetlerin her geçen gün artarak devam etmesi için yoğun mesai harcadıklarını ifade eden Başhekim Uzm. Dr. Samet Tatlı ise, “Biz yönetime geldiğimiz günden bu yana bir saniye olsun duraksamadan hep daha iyi hizmet için çabalıyoruz. Bingöl’de sağlık alanında neler eksik bir yandan bunları tespit ederken öbür yandan da bu eksikliklere çözüm bulma konusunda gereken adımları atıyoruz. Ameliyat ve tedavilerin gerçekleşmesi için hem gerekli ekipman hem de ortamı sağlayabilmek adına ekip olarak yoğun mesai harcıyoruz. Bingöl, sağlık alanında daha iyi hizmet veren bir şehir haline gelecektir. Bunlar da atılan ilk adımların göstergeleridir.” diye belirtti.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum