Advert
as

VATANDAŞLARA TÜFEK RUHSATLARI İÇİN ÖNEMLİ UYARI

VATANDAŞLARA TÜFEK RUHSATLARI İÇİN ÖNEMLİ UYARI

Bingöl Valiliği, yivsiz tüfek ruhsatnamelerinin 1 Eylül tarihine kadar yenilenmesi gerektiğini belirterek, vatandaşlara uyarıda bulundu. Ruhsatsız olan tüfeklere kamu el koyacak ve para cezası kesilecek.

Yivsiz tüfek ruhsatnamesi geçerlilik süresi dolan vatandaşlara önemli bir hatırlatma yapan Bingöl Valiliği, 1 Eylül 2023 itibariyle ruhsatnamelerin yenilenmesi gerektiğini bildirdi.

 Konu ile ilgili açıklama yapan Bingöl Valiliği,”Yivsiz tüfek ruhsat nağmesi geçerlilik süresi dolan vatandaşlarımızın 01.9.2023 tarihine kadar ruhsatnamelerini yenilemeleri gerekmektedir.

Ruhsat namelerini yenileyemeyen vatandaşlarımızın ruhsat nameleri, 01.9.2023 tarihinden itibaren geçersiz sayılacak ve 2521 sayılı kanunun 13. maddesi kapsamında;

-Tüfek muhafaza altına alınarak, her bir tüfek için 2864 TL para cezası uygulanacak,

-Tüfeğin bir ay içerisinde ruhsatlandırılmaması veya menşeine yarar belgenin ibraz edilmemesi halinde mülkiyeti kamuya geçirilecektir.”denildi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum