Advert
as

PİKOM İLK DOKTORA MEZUNUNU VERDİ

PİKOM İLK DOKTORA MEZUNUNU VERDİ

Bingöl Üniversitesi Havza Bazlı Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması programı kapsamında Arı ve Arı Ürünleri Tematik Alanında PİLOT üniversite olması hasebiyle Türkiye'de ilk defa açılan Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı Lisansüstü programı ilk doktora mezununu verdi.

Bölge üniversiteleri arasında akademik başarılarıyla kendinden söz ettiren Bingöl Üniversitesi, başarı zincirine bir halka daha ekledi. Türkiye'de ilk kurulan Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı programı ilk doktora mezununu verdi.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Polat, “Türkiye'de açılan ilk Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı programının mezun vermesi gurur verici bir durumdur. Öğretim üyesi Doç. Dr. Hakan İnci'nin danışmanlığında yürütülen “Bingöl İlinin Farklı Bölgelerinden Elde Edilen Apilarnil'in Biyoaktif Özelliklerinin Belirlenerek Bazı Kanser Hücre Hatları Üzerinde Etkisinin Araştırılması” isimli tezi Mehmet İlkaya tarafından jüri üyeleri karşısında başarılı bir şekilde sunulmuştur.  Dr. Mehmet İlkaya'ya bundan sonraki akademik hayatında başarılar dilerim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum