Advert
as

BİNGÖL’DE AİLE ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

BİNGÖL’DE AİLE ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bingöl İl Müdürlüğü koordinesinde üniversite konuk evinde “Aile Çalıştayı” düzenlendi.

Düzenlenen çalıştaya Vali Ahmet Hamdi Usta, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, kurum amirleri ve STK temsilcileri katıldı.

Çalıştayda konuşan Vali Ahmet Hamdi Usta, “Malumunuz aile kurumu, mazisi insanlık tarihi kadar eski, köklü ve mukaddes bir kurumdur. Gelenek ve göreneklerimiz ile örf ve adetlerimizi yarınlara taşıyan; birlik ve beraberliğimiz ile dostluk ve kardeşliğimizi pekiştiren, aynı gaye ve hedefler ile millet olma bilincimizi daima yenileyen bu kurum için büyüklerimiz dikkat çekici bir ifadeyle, ‘Toplumun Temeli’ demişlerdir. Ait olduğumuz kültür ve medeniyet dünyası da aynı hassasiyetle aile kurumunu öne çıkarmış özellikle bireyin gelişimi, sağlıklı nesiller ve güçlü toplum adına aile kurumu sürekli gözetlenmiş ve desteklenmiştir. Günümüzde de aynı bilinç ve hassasiyetle Devletimiz ve Hükümetimiz sosyal politikalar alanında aileyi merkeze alan çok önemli çalışmalar yapmakta, kadın, çocuk, yaşlı gibi konularda alınan koruyucu ve önleyici tedbirlerle aile kurumu desteklenerek muhtemel krizlerin önüne geçilmek hedeflenmektedir. Bugün ülkemizde ve dünyada aile kurumunu zayıflatmaya, aile içi ilişkileri geriletmeye ve bir eğitim müessesesi olan ailenin önemini ve ağırlığını yok etmeye yönelik bilinçli, organize, sistematik süreçler yaşıyoruz. Anne-baba ve çocuk ilişkilerini, akrabalık ilişkilerini, paylaşma ve dayanışma ilişkilerini, terbiye ilişkilerini olumsuz etkileyen bu gelişmeler karşısında el ele ortak çabalar geliştirmeli, ab-ı hayat misali sürekli dirlik ve düzen sunan, özü itibariyle iyiliklere yakın, kötülüklere mesafeli duran aile kurumunu korumalı ve yüceltmeliyiz.”

Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise “Aile toplumun temel taşıdır, toplumu aile oluşturur. Sağlam temeller üzerine kurulan bir aile, sağlam bir toplumu da oluşturur. Ailedeki huzur ve mutluluk ortamı, anne, baba ve çocuklar arasındaki sevgi ve saygıya bağlıdır. Ailenin korunması noktasında hepimize çok önemli görevler düşmektedir.”dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat,”Aile kurumunun toplumun refah seviyesini artıran bir temel yapı taşı olduğu bilinciyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çalışmalarımızı aileyi destekleyecek şekilde sürdürmeye devam etmekteyiz. Bakanlığımızın öncülüğünde 8’incisi düzenlenecek olan Aile Şurası’na ön hazırlık çalışması olan Aile Çalıştayı Bakanımızın talimatlarıyla 81 ilde gerçekleştirilmektedir. Biz de Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak çalıştayımızı bugün gerçekleştirmiş olacağız.”

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum