Advert
as

SİYONİSTLERİN HASTANE SALDIRISI SOLHAN HALKINI SOKAĞA DÖKTÜ

SİYONİSTLERİN HASTANE SALDIRISI SOLHAN HALKINI SOKAĞA DÖKTÜ

Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastane katliamını tel'in etmek için gece sokağa çıkan Solhan halkı, Siyonist İsrail’i lanetledi.

Katliam haberini alan Solhan halkı, siyonist işgal rejiminin hastaneleri bombalayarak yüzlerce Filistinli masumu katletmesini lanetlemek için gece bir araya geldi.

Soykırıma tepki göstermek amacıyla gece Solhan Ulu Camii önünde toplanan halk, “kahrolsun israil“ sloganları atarak Filistinlilere fiili destek mesajı verdi.

 Basın açıklamasını okuyan Solhan HÜDA PAR İlçe Başkanı Selahattin Uyar, "Artık sözün bittiği yerdeyiz." diye hitap etti.

 Uyar, " Stk'larımız, Siyasi partilerimiz ve halkımız ile beraber Solhan'da meydanlardayız. Siyonist işgalci şebekesinin insanlık dışı vahşi soykırım saldırıları karşısında bütün bir millet ayaktayız. Artık söz bitmiştir. Yetkililer derhal gereği yapmalı. Kürecik ve İncirlik hava üstlerini derhal kapatmalı. Siyonist ile bütün ilişkileri kesmeli.

Eğer vicdanı ölmemiş, insanlığını yitirmemiş olanlar harekete geçmezse, Siyonizmin nasıl bir sapıklık olduğunu bilmeyenlerin "bu kadar da olmaz" diyecekleri çok vahşet görürüz.

Siyonist katillerden merhamet dilenen zavallılar ne zaman uyanır?

Vahşette sınır tanımayan katillerin anladığı tek dil var: kuvvet.

Bütün İslam ülkelerinin ve soykırıma karşı, insani değerlerden yana olan diğer ülkelerin hep birlikte ayağa kalkmasının zamanı gelmedi mi?

Siyonist terör şebekesinin devlet değil bir terör örgütü olduğu gerçeği görülmeli, devlet olarak tanınmasından vazgeçilmelidir. "Normalleşme" hokkabazlığından vaz geçilmelidir.

Siyonist işgal rejimi ile diplomatik ilişkisi olanlar bu ilişkilerini derhal kesmeli, diplomat kılıklı siyonistleri derhal sınırdışı etmeli, kendi diplomatlarını geri çağırmalıdır.

 Hava sahaları siyonist işgal rejiminin hava limanlarına giden ve oralardan kalkan bütün uçaklara kapatılmalıdır. Deniz araçları ile ilgili benzer uygulama yapılmalıdır.

Soykırım cürmünün birkaç yetkili tarafından değil, ortak kararla işlendiği kabul edilmeli, destekleyenler ve cesaretlendirenler ile ilgili soruşturmalar açılmalıdır. Vahşetin sorumluları hakkında derhal yakalama/tutuklama kararları çıkarılmalıdır.

 Daha önce Güney Afrika'nın Irkçı Rejimine uygulanan toplu ambargo siyonistlere de uygulanmalıdır.

 Ambargoya uymayanlara yaptırım uygulanmalıdır.

 Gazze’ye acil insani yardım gönderilmeli, bunun için siyonistlerden izin isteme zilletine düşülmemelidir.

 Zulme sessiz kalmak, zulümdür. Zalime destek olmak, cürümdür. İnsanlık er veya geç bu cürümlerin hesabını soracaktır." ifadelerine yer verdi.

Basın açıklaması, Abdulkadir Arutay Hoca'nın yaptığı dua sonrası Filistin'e destek amaçlı ilçede yapılan araç konvoyu ile sona erdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum