Advert
as

SOLHAN’DA SİYONİST İSRAİL KATLİAMI LANETLENDİ

SOLHAN’DA SİYONİST İSRAİL KATLİAMI LANETLENDİ

İşgalci siyonist çete tarafından Filistin'de yaşatılan katliamların sona ermesi için Solhan İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen kitlesel basın açıklamasında; siyonist israil lanetlenirken Filistinli Müslümanların yanında oldukları belirtildi.

Solhan İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Solhan Ulu Camiide kılınan öğle namazı çıkışında, israilin vahşice saldırıları yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

"Zulmedenler hangi akıbete uğrayacaklarını görecekler” ayetine atıfta bulunarak platform adına basın açıklamasını okuyan Osman Ayman şunları söyledi:“Değerli basın mensupları, Solhan’ın güzel insanları ve kıymetli Mescid-i Aksa murabıtları!

Bir asırdan uzun bir süredir Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam etmektedir. Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, her geçen gün işgali genişletmekte ve bu vahşetine yenilerini eklemekte adeta bütün bir İslam âlemine meydan okumaktadır.

Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumaktadır. Her gün şehit vermesine rağmen, direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlum olmak erdem değildir, zulme karşı direnmek erdemdir! Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer kılsın!

Filistin halkı, yalnızca kendi topraklarını savunmamaktadır. İslam ülkelerinin izzetini ve şerefini de savunmaktadır. Hal böyleyken Müslümanların resmi-sivil tüm unsurları ekonomik, askeri ve manevi olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır.

Onuru ve izzeti için direnen ve topraklarını terk etmeyen Gazze halkı topyekun bir imha ile karşı karşıyadır ve ne acıdır ki bütün dünya bunu seyretmektedir.

Açık hava hapishanesine dönüşen Gazze’de göçe zorlanan siviller bombalandı, olaya müdahale etmeye gelenlerde bombalandı bundan daha büyük vahşet olmaz diye düşünülemez derken binlerce sivilin ve çocuğun tedavi gördüğü hastaneyi bombaladılar.

Dün akşam gerçekleştiren alçak saldırı sonrasında binlerce şehit ve yaralılarımız vardır.

Hatta o kadar ileri boyuta gittiler ki hastane enkazında yaralıları arayan sivilleri de vurdular. Savaş ve insanlık suçu sayılan bu eylem dünya devletlerinin gözleri önünde gerçekleşti. İçerisinde çocukların, kadınların ve sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak Siyonist vahşetin katliamlar silsilesine eklenen bir yenisidir.

Bugün Solhan Ulu Cami önünde haykırıyoruz ve diyoruz ki: bir yanda Ümmeti Muhammed adına Beytül Makdisin izzetini ve Filistin vatanımızı savunan kahraman kardeşlerimiz vardır, diğer tarafta azgın işgalci Siyonist İsrail vardır.

Tarafımız Filistin devleti ve Filistinli kardeşlerimizin haklı ve şanlı mücadelesidir.

Solhan’dan sesleniyoruz ve diyoruz ki;

- Ülkemiz derhal Terör devleti İsrail elçiliğini kapatmalı ve kendi elçisini geri çekmelidir.

- Tüm Müslümanları Hamas direnişini maddi ve manevi desteklemeye ve İsrail mallarını boykota davet ediyoruz.

Siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarından defolmalıdır. İşgalci çeteyi, gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz.

Solhanlı STK’lar olarak; Filistin’i, Başkenti Kudüs olan, Doğusu ve Batısıyla bölünmez bir bütün ve İslam’ın mukaddes toprakları olarak görüyoruz.

İslam Dünyasını, işgal altında olan ilk kıblesi için bütün ayrılıklarını bir kenara bırakmaya, Filistin’e sahip çıkmaya ve kardeşlerinin yanında durmaya davet ediyoruz.

 Unutulmamalıdır ki Siyonizm, İslam Dünyasının bağrına saplanmış zehirli bir hançerdir.

Solhan İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız.”

Düzenlenen basın açıklaması, Osman Numanoğlu’nun yaptığı duayla son buldu.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum