Advert
as

SOLHAN KAYMAKAMLIĞI 10 İŞÇİ ALACAK

SOLHAN KAYMAKAMLIĞI 10 İŞÇİ ALACAK

İŞKUR İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Solhan Kaymakamlığı’na 10 işçi alınacağını duyurdu.

Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü Toplum Yararına Programlar (TYP) hakkında duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda şu bilgilere yer verildi.

İŞKUR ile Bingöl Valiliği 105 kişi, Genç Kaymakamlığı 10 kişi, Solhan Kaymakamlığı 10 kişi, Karlıova Kaymakamlığı 10 kişi, Yedisu Kaymakamlığı 5 kişi, Adaklı Kaymakamlığı 5 kişi, Kiğı Kaymakamlığı 5 kişi olmak üzere toplam 150 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 23.10.2023 – 27.10.2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.

KATILIMCI ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (17.103,48 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Asil ve Yedek Katılımcılar, % 100 noter kurası ile belirlenecektir.

Noter Kuraları 31 Ekim 2023 tarihinde çekilecektir.

Başvurular İl Müdürlüğü, İŞKUR e-şube, e-Devlet ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.

Bingöl Valiliği ve İlçe Kaymakamlık Programları 06 Kasım 2023 tarihinde başlayacak, 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecektir.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum