Advert
as

MOBİL KANSER TARAMA ARACI SOLHAN’DA

MOBİL KANSER TARAMA ARACI SOLHAN’DA

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gönderilen Mobil KETEM aracı, 1 Aralık tarihine kadar Solhan Devlet Hastanesi Bahçesinde 40-70 yaş aralığındaki kadınları, meme kanseri taramasından geçirilecek.

Solhan’a gönderilen Gezici kanser tarama aracı, 40-70 yaş aralığındaki kadınları meme kanseri taramasından geçirilecek.

Mobil KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi ) aracı her gün 10.00 ile 16.00 saatleri arasında 1 Aralık tarihine kadar Solhan Devlet Hastanesi bahçesinde ücretsiz tarama faaliyetinde bulunacaktır.

Yetkililerden yapılan açıklamada, “Gezici kanser tarama aracımızda, meme kanseri taraması kapsamında 40-70 yaş aralığındaki bayanlarımızın Meme Kanseri için mamografi filmi çekilmektedir.

Aracımızda 1 Aralık tarihine kadar meme kanseri taraması, rahim ağzı kanseri taraması, bağırsak kanseri taraması yapılacaktır. Kanser taramalarını yaptırmak üzere tarama yaş aralığındaki tüm halkımızı Mobil Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) aracına bekliyoruz.”denildi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum