Advert
as

AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNDE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNDE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle 81 il ve ilçelerinde olduğu gibi ilçemizde de fidanlar toprakla buluştu. Ağaçlandırma programı kapsamında bin adet fidan dikimi gerçekleşti.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle fidan dikim kampanyası kapsamında, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşların yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla tüm Türkiye de olduğu gibi İlçemizde de kara çam, sarı çam, mavi ladin, sedir ve badem çeşitlerinin olduğu toplam bin fidan dikimi gerçekleşti.

İlçe Kaymakamı Muhammed Çetin’in katılımıyla Solhan Yamacındaki Boğlan Mahallesi Göksu yol güzergahında bulunan ağaçlandırma sahasında 11 Kasım 2023 günü saat 11.00’de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Programa Kaymakam Muhammed Çetin’in yanı sıra kurum amirleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik sonrası açıklama yapan Solhan Orman İşletme Şefi Mehmet Döner, “Değişen iklim koşulları nedeniyle ekonomik, ekolojik, sosyal yönden ormanlarımızı korumak ve gelecek nesillerimize aktarmak için öncelikle Milli Ağaçlandırma gününü ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza Şükranlarımızı sunuyoruz. Bu seferberliğin başlanmasında etkili olan Tarım Orman Bakanımıza, Orman Genel Müdürlüğümüze kamu kurum kuruluşlarımıza ve bu etkinliğe katılan bütün vatandaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı bildiriyorum.” İfadelerine yer verdi.