Advert
as

YÖK BAŞKANI ÖZVAR, GELECEK 10 YIL HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

YÖK BAŞKANI ÖZVAR, GELECEK 10 YIL HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Bingöl Üniversitesinin akademik yılı açılış töreninde konuşan YÖK Başkanı Özvar, ''Hedefimiz, önümüzdeki en geç 10 yıl içerisinde en az 10 üniversitemizi en iyi üniversiteler arasında yer almasını sağlamaktır.' dedi.

Bingöl Üniversitesi'nin 2023-2024 akademik yılı açılış töreni, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde gerçekleşti. Akademik yılı açılış törenine Yükseköğretim Kurulu (YÖK)  Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın yanı sıra Vali Ahmet Hamdi Usta, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve birçok üniversitenin rektörü katıldı.

Törende konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın YÖK'e ve üniversitelere önemli misyonlar yüklediğini belirtti. Özvar, ''Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gerek bizlere gerek YÖK'e gerekse bütün üniversitelere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Bu misyon üniversitelerimizin dünya üniversiteleri sıralamasında çok daha iyi noktalara getirilme misyonudur. Cumhurbaşkanımız bizden ilk önce bu yıl itibariyle 3 üniversitemizin dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmesini misyonunu birkaç yıl önce yüklemişti. Hamdolsun 2023 yılı itibariyle ülkemizden 3 üniversite, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hatta 350, 400 bandında yer almayı başarmıştır. Bunun dışında 600, 700 bandında da 10'a yakın üniversitemiz bulunmaktadır. Hedefimiz, önümüzdeki en geç 10 yıl içerisinde en az 10 üniversitemizi en iyi üniversiteler arasında yer almasını sağlamaktır. En az 1 üniversitemizi de dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almasını sağlamak bizim en önemli misyonlarımızın başında gelmektedir” dedi.

Törenin ardından katılımcılara il protokolü tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.


Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum