Advert
as

HÜDA PAR BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI "AKSA TUFANINA DESTEK" MİTİNGİ DÜZENLİYOR

HÜDA PAR BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, "Aksa Tufanına Destek" temasıyla 10 Aralık Pazar günü miting düzenleyeceklerini söyledi.

Mitingin Bingöl Merkez Genç Caddesi Ulu Cami önünde saat 13.00'te gerçekleştirileceğini belirten İl Başkanı Alpaya, Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdalısı tüm halkı mitinge katılım göstermeye çağırdı.

Siyonist işgal rejiminin bir aydan fazladır Gazze'de katliam ve soykırım uyguladığını vurgulayan Alpaya, bu saldırıların gün geçtikçe şiddetini artırdığını belirtti.

Alpaya, Saldırılara karşı dünya genelinde ciddi tepkilerin olduğunu ifade ederek, "Ben insanım diyen herkesin bu vahşete ve katliama tepki göstermesi lazım. Bu bağlamda HÜDA PAR olarak şu ana kadar hiç durmadık ve hep sahalarda olup sesimizi yükselterek bir duruş sergilemeye çalıştık. Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, direniş güçlerinin, direniş gruplarının yanında olduğumuzu ve israile karşı tepkilerimizi dile getirdik." dedi.

"Halkı mitinge destek vermeye çağırıyoruz"

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanlığı olarak 10 Aralık Pazar günü Bingöl'de büyük bir miting düzenleyeceklerini belirten Alpaya, "Bu mitingde israili lanetleyeceğiz. Direniş gruplarının ve 'Aksa Tufanı'nın yanında olduğumuzu dile getireceğiz. Bu anlamda Bingöl'de bütün halkları, kesimleri, vatandaşları bu destek vermeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Herkes tepki göstermelidir"

Alpaya, şunları söyledi:

"Bizlere göre vicdan taşıyan ve ben insanım diyen herkesin israilin bu melun ve meşum soykırımlarına tepki göstermesi lazım. Bundan dolayı Bingöl'den çok yüksek bir ses çıkaralım ki hem sesimizi Filistin'deki mücahitlere duyuralım hem de israilin uyguladığı vahşeti durdurma anlamında bir nebze de olsa destek olmaya çalışalım inşallah." 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum