Advert
as

MİRAÇ KANDİLİ DUALARLA İDRAK EDİLDİ

MİRAÇ KANDİLİ DUALARLA İDRAK EDİLDİ

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (s.a.v) Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya gittiği ve buradan göğe yükseldiği gece olan Miraç Kandili, Solhan'da dualarla idrak edildi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in Allah-u Teâlâ'nın huzuruna çıktığı gece olarak bilinen Miraç Kandili münasebetiyle Solhan'da geceyi ihya etmek isteyen vatandaşlar, camilere akın etti.

Camilerde Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim okundu. Kandil gecesinde özellikle depremzedeler için dualar edildi.

Kandil münasebetiyle Solhan İlçe Müftülüğü tarafından Ulu Cami'de bir program düzenlendi. Programda Ulu Camii İmam Hatibi Mehmet Bingöl Kur'an-ı Kerim’i, Müezzin Metin Yarar ise Mevlid-i Şerif okundu.

Deprem felaketinden etkilenenler için dua eden Ulu Camii İmam Hatibi Mehmet Bingöl, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifalar diledi. Yapılan ibadetlerin ardından camiden çıkan vatandaşlara ikramlar dağıtıldı.


Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum