Advert
as

'ÇILKÊ REHMETİ' ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

'ÇILKÊ REHMETİ' ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde 'Çılkê Rehmeti' (Rahmet Damlası) programının çekimleri tamamlandı.

Bingöl Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde 9 Şubat tarihinde başlayan 'Çılkê Rehmeti' (Rahmet Damlası) adlı programın çekimleri, 22 Şubat'ta sona erdi.

Programın çekimlerine başlamasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken 'Çılkê Rehmeti', 21 Şubat'ta Bingöl Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu.

Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Edebiyatı öğrencileri, Anadil etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa katılarak Zazaca "Çılkê Rehmeti" adlı programı izlediler. TRT KURDİ Ekranlarında İzleyicilerle Buluşacak Programın moderatörlüğünü Zaza Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Dağılma yaptı.

Toplamda 30 bölümden oluşan program, Ramazan ayı boyunca sahur vaktinde TRT KURDİ ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum