Advert
as

VALİ USTA, DEPREM HAZIRLIKLARINI YERİNDE İNCELEDİ

VALİ USTA, DEPREM HAZIRLIKLARINI YERİNDE İNCELEDİ

Muhtemel bir Bingöl depreminden önce kurulması planlanan konteyner kent alanlarında incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Usta, ilgili kurum amirlerinden bilgi aldı.

Vali Ahmet Hamdi Usta, muhtemel bir Bingöl depreminden önce kurulması planlanan konteyner kent alanlarında incelemelerde bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Usta, “Bingöl'ümüz depremlerden çok çekti. Öte yandan Bingöl depremleri; yaşattığı acılar yanında yapı stoğumuzu yüzde 75 oranında yenileme imkânı tanıdı. Buna rağmen depreme hazırlıklı olmak en büyük önceliğimiz. Bu çerçevede, muhtemel depremlerde; Şeyh Ahmet Mevkii, Bingöl Et Kombinası Müdürlüğü, Sancak yolu Hayvan Hastanesi yanı, Şaban Yolu Üzeri Şehitlik yanında kurmayı planladığımız Konteyner Kent Alanlarını yerinde gördüm. Bayram sonrasında yapacağım bir Basın toplantısında ise Bingöl'de son yaşanan 6 Şubat 2023 depremine ilişkin yapılanlar ile genel anlamdaki hazırlıklarımızı kamuoyuyla da paylaşacağım”

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum