Advert
as

BİNGÖL’DE OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

BİNGÖL’DE OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle otizmli öğrenciler, aileleri ve il protokolü, otizme dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi.

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüşe otizmli öğrenciler, aileleri, Vali Ahmet Hamdi Usta ve il protokolü katıldı. Genç Caddesi kavşağında tamamlanan yürüyüşün ardından Vali Usta, basın açıklaması yaptı.

Otizmin hayatın bir gerçeği olduğunu vurgulayan Vali Ahmet Hamdi Usta, onlara her türlü imkanın verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Vali Usta, “Bugün, Otizm Farkındalık Günü Yürüyüşü'ne katılarak, otistik çocuklarımızın ve ailelerinin gerçekten ihtiyaç duyduğu desteği vurgulamak istedik. Onların yaşamlarını daha iyi hale getirebilmek, mutlu olmalarını sağlamak ve topluma daha iyi entegre olmalarını desteklemek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Temel ihtiyaçları olan eğitim ve sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için birlikte mücadele edeceğiz. Birlikte, daha kucaklayıcı bir toplum inşa etme yolunda adımlar atıyoruz.” dedi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum