Advert
as

VALİ USTA, DERECEYE GİREN ARICILARA KOVAN DAĞITTI

VALİ USTA, DERECEYE GİREN ARICILARA KOVAN DAĞITTI

Vali Ahmet Hamdi Usta, Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı'ndaki Bal Yarışması'nda dereceye giren arıcılara kovan dağıttı.

Bingöl'de 17-19 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı'ndaki Bal Yarışması'nda dereceye giren arı yetiştiricilerine Valilik tarafından arı kovanı dağıtımı yapıldı.

Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği'nde düzenlenen törene Vali Ahmet Hamdi Usta, Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Aba, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Suphi Çetkin ve yarışmada dereceye giren arıcılar katıldı. 

Vali Usta tarafından Bal Yarışması'nda dereceye giren arıcılar Canan Yavuz, Erkan Ataş ve Nusrettin Korkutata'ya arı kovanları teslim edildi.

Vali Usta, "17-19 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlediğimiz Bal Şurası ve Fuarı'ndaki Bal Yarışması'nda dereceye giren üreticilerimize bal sezonunda Valilik olarak kovan dağıtma sözü vermiştik. Bugün sözümüzü tuttuk. Başta örnek bir kadın üretici olarak yarışmada birinci olan Canan hanım başta olmak üzere balıyla Bingöl'ü, ülkemiz ve dünyada başarıyla temsil eden tüm arıcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum