Advert
as

VALİ USTA'DAN, 1 MAYIS KUTLAMA MESAJI

VALİ USTA'DAN, 1 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Bingöl Valisi Usta, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.  Vali Usta, kutlama mesajında şunları kaydetti:

 "Emekleri ve alın teriyle ülkemizin büyümesi ve kalkınmasında önemli rol oynayan işçi ve emekçi '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' kutlu olsun. 1 Mayıs, ekonominin gelişmesine ve ülkemizin kalkınmasına, emeğini alın teriyle birleştirerek katkı sağlayan, gayret sarf eden bütün işçi ve emekçi kardeşlerimizin birlik, beraberlik, dostluk ve dayanışma simgesi olarak kutladıkları özel bir gün ve yegâne bayramdır. Birlikte ve omuz omuza dayanışma içinde yaşamın belkemiği olan işçi kardeşlerimiz, bu örneklikleri ile milletimizin barış, huzur ve refah ortamına katkı sunmakta, güçlü ve aydınlık yarınlarımızın inşasında önemli rol oynamaktadırlar. Diğer yandan işçi kardeşlerimiz, hem kendi aralarındaki dayanışmayı hem de diğer sosyal kesimler ile aralarındaki uyum ve işbirliğini geliştirmekte ve alınterinin peşinde koşarak sorumluluk, çalışkanlık ve üretkenlik timsali olmaya devam etmektedirler. 'Yememiştir hiç kimse/Elinin emeğinden daha hayırlısını' diyerek emeği ve emekçiyi yücelten kültür ve medeniyetimiz, alınteri kurumadan emekçinin hakkının verilmesi ilkesini dünden bugüne hassasiyetle korumuştur. Toplumda sosyal adalet ve huzurun tesisi ve sağlıklı fertlerden oluşmuş ilişkiler ağının devamı açısından bu müstesna yaklaşımı yaşatma ve yeni nesillere miras bırakma konusunda hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Tüm dünyada işçi ve emekçilerin birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ın hukuk ve adaletin hakim olduğu bir çalışma ortamına vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; bu bayramının barış içinde yaşanacak daha eşit, daha özgür ve daha güzel bir dünyanın kurulması için vesile olmasını temenni ediyor, tüm işçi ve emekçi kardeşlerimin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, çalışma hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum