Advert
as

VALİ USTA’DAN "ENGELLİLER HAFTASI" MESAJI

VALİ USTA’DAN

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle Vali Ahmet Hamdi Usta, bir mesaj yayımladı.

Vali Ahmet Hamdi Usta, ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Usta, yayımladığı mesajında,"Engelli kardeşlerimizin sorunlarına dikkat çekmek, yaşadıkları sıkıntıları daha iyi anlayabilmek ve toplumdaki farkındalığın artırılması amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında ‘Engelliler Haftası’ kutlanmaktadır. Engellilik, sadece engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya oldukları bir sağlık sorunu değil, sosyal ve toplumsal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve herkesin yakın çabasını gerektiren genel bir konudur.

Hiç şüphesiz engelin en büyüğü kalplerde olan sevgisizlik, samimiyetsizlik ve merhametsizliktir. Bedensel engellerimiz kadar zihinsel ve ahlaki engellerimizin de sahici dostlukları, tebessümü ve mutluluğu engellediğini asla unutmamalıyız. Bedensel engelleriyle hayatımızın orta yerinde duran kardeşlerimizi doğru anlamak ve onlarla birlikte hayatın içine akabilmek için öncelikle davranışlarımızı kuşatan olumsuz bakış ve yargılardan kurtulmalı; iyiliğin artması ve paylaşımların çoğalması için istikrarlı çabalar içinde olmalıyız.

Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı tedbirler almak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Devletimiz bu anlamda tüm imkanları ile engelli kardeşlerimizin yanında olmaya, hayatın hemen her alanında aldığı tedbirler ile engellilerimizin sorunlarını çözmeye devam ediyor. Sosyal devlet anlayışı ile engellilerimizin sorunlarına çözüm üretmek, onların da toplumun eşit ve üretken birer parçası olduklarını unutmamak ve her bireyin engelli adayı olduğunu hatırlayarak engelli kardeşlerimize karşı her zaman duyarlı olmak durumundayız.

Engellilerimizi yılda sadece bir hafta değil, hayat boyunca hatırlamalı ve sahip çıkmalıyız. Engellilerimizin daha rahat, huzurlu, aktif ve üretken yaşayabilecekleri hayat koşulları için her bireyin yapabilecekleri olduğunu asla unutmamalıyız.

Milletimizin önemli hassasiyetlerinden biri olan engelli kardeşlerimizle ilgili farkındalığın "Engelliler Haftası" vesilesiyle daha da artması ve daha geniş kitlelerde yankı bulması dileklerimle, tüm engelli kardeşlerimi ve ailelerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum