Advert
as

BİNGÖL’DE ARAPÇA ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ

BİNGÖL’DE ARAPÇA ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde İmam Hatip Liseler arası ve İmam Hatip Ortaokullar arası Arapça şiir ve şarkı yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının 11’incisi gerçekleştirildi.

15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen il elemeleri, Din Öğretimi Şube Müdürü Remzi Dinler ve İl MEM Şube Müdürü Orhan Avcı'nın katılımıyla 3 kategoride yapıldı.

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Arapça Şiir Okuma Yarışmasında, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci olurken, Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

İki okulun yarıştığı İmam Hatip Ortaokulları Arası Arapça Şiir Okuma Yarışmasında da, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Ortaokulu birinci olurken, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ikinci oldu.

İmam Hatip Ortaokulları Arası Arapça Çocuk Şarkıları Yarışmasında ise, Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu birinci, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ikinci, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu.

Bingöl’de dereceye giren okullar, bölge finallerine katılma hakkı elde etti.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum